5 nejlepších druhů ovoce proti stresu

10.6.2013 00:01
Zdravá výživa

Následující ovoce pomáhá tělu zmírnit stres a odvrátit účinky stresu.

Pomeranče: Bylo zjištěno, že vitamín C pomáhá snižovat stres a vrátit  krevní tlak a hladinu kortizolu na normální úroveň po stresových situacích. Vitamin C je také známý pro posílení imunitního systému. Nešetřete na vitaminu C!

Sušené meruňky: Hořčík je velmi prospěšný pro tělo a meruňky ho obsahují velké množství. Hořčík je známý jako potlačovač stresu a přírodní relaxant svalů.

Avokádo: Avokádo obsahují více draslíku než banány! Draslík pomáhá snižovat krevní tlak. Avokádo má také vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin, které pomáhají při snižování krevního tlaku. Živiny z avokáda pomáhají regulovat hormonální činnost, zvýšit imunitu a podporují buněčnou reprodukci. Pomáhají také vašemu tělu vstřebávat vitamíny a minerály,které  jste získali z ostatních potravin.

Borůvky: Borůvky jsou bohaté na antioxidanty a mají vysoký obsah vlákniny. Jde o nízkokalorické ovoce. Jsou také bohaté  na vitamin C bojující proti stresu.

Banány: Banány mohou být ideální volbou, když pocítíte stres. Jako avokádo jsou bohaté na draslík a jako meruňky mají vysoký obsah hořčíku. Jíst banány může zmírnit bolesti hlavy, které doprovázejí stres. Banán obsahuje také vitamin B6, který může pomoci v boji proti stresu. A konečně, protože banány jsou sladké, zdravým způsobem mohou naplnit potřebu “něčeho sladkého“, která často doprovází stres.

Zdroj: 5 Best Fruits for Stress Relief

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Čauky holky já proti stresu používám Magentu ta je super a pomáhá je...
Janča Kroměříž  |  10.6.2013 18:30

Já používám denně dva banány, vyjde mě to levněji a účinek je...
Manka  |  10.6.2013 18:33

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *