Bio je o životním stylu celé rodiny

16.11.2011 00:01
Zdravá výživa

Bio není jen módním trendem. Myslet a žít bio se týká každého z nás. Vědecké studie navíc potvrdily, že strava založená na bio potravinách má pozitivní vliv na mateřské mléko a obsahuje vyšší množství omega-3 mastných kyselin.

Dát svému dítěti to nejlepší je touha stará jako lidstvo samo a přes proměnlivost názorů
na to, co je a není zdravé, je nezpochybnitelný fakt, že zemědělská a potravinářská velkovýroba na čas odvedla naši pozornost od samé podstaty věci. Není tedy divu, že se obracíme zpět k přírodě a mnohdy objevujeme to, co naši předkové považovali
za samozřejmé.  Tento návrat dal vzniknout celému systému známému pod pojmem bio.

 Normy pro bio produkty jsou dány zákonem a v tomto duchu jsou i přísně sledovány. Zákonu podléhá i samotné označení bio. Takto označený produkt musí pocházet ze systému ekologického zemědělství. Výrobky v rámci Evropské unie jsou opatřeny jednotným logem - tzv. eurolistem, kde je vyznačen i orgán, který provedl kontrolu. Kontrole podléhá celý proces od pěstování přes zpracování až po prodej výrobků. Bio kvalita produktu tak v sobě zahrnuje bio kvalitu celého procesu.

Bio není tedy jen výrazem toho, zda je tato potravina zdravější než konvenční výrobek. Bio v sobě nese přidanou environmentální hodnotu. Bio a konvenční potraviny mohou být srovnatelné co do prospěšnosti zdraví, liší se však způsobem produkce. Výroba
a konzumace bio potravin tak na člověka působí dvěma směry - přímo při konzumaci, nepřímo pak pozitivním dopadem ekologické zemědělské výroby na životní prostředí.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ahoj, dělám sociologický výzkum do školy na téma interrupce, jeho...
Lenka  |  16.11.2011 23:51

Dobrý den, téma BIO je stále aktuálnějí, i když názory na...
Renata Šimíčková  |  14.12.2011 17:17

My už dáváme přednost jen BIO výrobkům...
KATY  |  5.1.2015 15:51

můj oblíbený obchod je bioslunecnice.cz
Patrika  |  27.2.2015 11:07

to o financích,pokud si někdo může dovolit,pak ano.
Je  |  27.2.2015 12:35

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *