Hroznový cukr - první pomoc při nedostatku energie

8.8.2013 00:01
Zdravá výživa

Chybí vám energie, cítíte se unavení a špatně se soustředíte? Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak jste zralí na první pomoc v podobě hroznového cukru. Ten se z úst do krevního řečiště dostane během dvou minut a vašemu organizmu tak okamžitě dodá potřebnou dávku energie.

Hroznový cukr neboli dextróza je nejrozšířenější jednoduchý cukr, který se volně vyskytuje v mnoha ovocných plodech, zejména v hroznovém víně, v medu či ve složených cukrech.


Molekuly tohoto cukru garantují rychlé dodání energie všem buňkám těla a jsou palivem zejména pro nervový systém a svalstvo. Doba, za kterou pronikne hroznový cukr z úst do krevního řečiště, je totiž sotva dvě minuty,“ říká RNDr. Eva Holubová ze společnosti Naturprodukt.


Hroznový cukr je snadno a rychle stravitelný, doporučuje se na celkové posílení organismu a jako zdroj energie při nechutenství doprovázejícím různá onemocnění a také při špatné funkci a onemocněních jater, například mononukleóze nebo žloutence.


„Jako rychlý zdroj energie je vhodný i při zátěži v zaměstnání, ve škole a při sportovních aktivitách, kdy má organismus obzvláště vysokou spotřebu energie. Pro diabetiky je zase ideálním sacharidem pro odstranění nízké hladiny cukru v krvi,“ dodává RNDr. Eva Holubová.
Kromě přirozeného výskytu v ovocných plodech se dá hroznový cukr pořídit i ve formě bonbónů.

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Autor zřejmě čerpal z nějaké hodně staré literatury. Už desítky let...
!  |  8.8.2013 13:19

TVOJE STAROSTI NA 6U KEBULI!DÁT TI REJČ DO RUKY,VOLE.
BULIKU  |  23.8.2013 19:43

Hroznový cukr se dá kromě různých bonbonů pít i jako nápoj....
Glukopur  |  21.1.2015 15:07

Ještě pomahaji kapky z konopi. Mam s nimi dlouhodobe dobře zkusenosti. :)
janicka  |  18.2.2016 11:55

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *