Kešu a další potraviny proti depresi

29.4.2014 00:01
Zdravá výživa

2 hrsti kešu jsou terapeutickým ekvivalentem léku na předpis Prozac. Obsahují esenciální aminokyselina L - tryptofan, která je v těle přeměňována na úzkost redukující a spánek navozující niacin. Ještě důležitější je, že tryptofan je také přeměňován na serotonin, jeden z nejdůležitějších neurotransmiterů.

Serotonin dává pocit pohody a bestarostnosti.  Je to tak zásadní vliv, že Prozac, Paxil a podobné antidepresiva obvykle buď napodobují serotonin nebo uměle udržují vlastní vysokou hladinu serotoninu v těle. Můžete udělat totéž s jídlem. A nikdo vám nemůže může říct, že fazole, hrášek, sýr, ořechy a pšeničné klíčky jsou jedovaté, pokud jich budete jíst hodně!


Dostatek sacharidů (škrobů) ve vašem jídle pomáhá tryptofanu dostat tam, kde dělá nejvíce dobře: do vašeho mozku.  Aby bylo možné procházet přes hemoencefalickou bariéru do mozku, jsou nutné sucharidy. Takže sýr a sušenky poskytují lepší účinek než samotný sýr. Vejce nebo dva na toastu jsou lepší, než jen vajíčka. Fazole, hrách  a ořechy již obsahují sacharidy, takže jetam vše nastaveno.


Vezměme si, že pět porcí fazolí, několik porcí arašídové máslo nebo jen jedna velká hrst kešu poskytuje 1000-2000 mg tryptofanu, který bude fungovat stejně jako léky na předpis.


Zdroj: Natures cures not medicine

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 19:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *