Máme v těle svou vlastní Továrnu na jedy

27.12.2000 00:00
Zdravá výživa

Protože cukr do značné míry ničí naše střevní prostředí, je třeba šetřit i s tzv. zdravými sladidly jako je med, sušené plody, sušená cukrová třtina, javorový sirup apod. Cukr všeho druhu mění střevní prostředí na kyselé, takže se v něm rozmnožují cizí, patogenní bakterie.

Příliš mnoho cukru = izolovaných uhlovodanů (a k nim patří i potraviny z vymílané mouky) časem stále více potlačuje a přeměňuje strážce našeho střeva, dobré bakterie, které nás chrání před škodlivými střevními bakteriemi, které mimo jiné produkují i vitamíny, protože je připravuje o potřebný životní prostor.

Kvašení cukru v tenkém střevě činí jeho prostředí stále kyselejším, takže i enzymy slinivky břišní, hlavně zabezpečující trávení potravy, ji mohou v tomto kyselém prostředí jen nedostatečně rozkládat. Vzhledem k nedostatečné činnosti enzymů slinivky břišní je potrava jen částečně natrávena, resp. strávena a převážná část přijaté potravy neživí nás, ale střevní flóru s narušenou rovnováhou, jejíž patogenní mikroorganismy se mohou nadměrně rozmnožovat a zaplavují nás svými kyselými a jedovatými produkty látkové výměny.

Při zdravém prostředí ve střevě představují kolibakterie významnou ochranu, možná nejvýznamnější ochranu proti rakovině a stále se stupňujícímu zamoření plísněmi. Protože však je naše střevní prostředí nadbytkem cukru a denaturované vymílané mouky (housky s marmeládou nebo medem, pečivo, dorty, bílý chléb, slazené nápoje) tak patogenně změněné, že ochranné bakterie jsou buď tak zdegenerované nebo potlačené (i vlivem přijímání antibiotik), máme ve svém těle vlastní "továrnu na jedy", v níž cizí bakterie a plísně každodenně otravují naši krev svými produkty látkové výměny, bojovými plyny a alkoholy.

Zdroj: Christine Heideklang - Nebezpečné plísně kolem nás

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Když se snažím zdravě jíst pečivo z celozrné mouky a ovesných vloček...
marie  |  1.12.2008 17:12

http://hubpages.com/hub/Colon_Cleanse_Scams...
hanca  |  11.1.2009 19:02

dobrý den, taky už měsíc užívám Colonix, účinky po týdnu...
Leona Kuklová  |  12.4.2010 21:45

Ahoj leona, ja som tiež užívala colonix a som s ním veľmi spokojná....
katka  |  21.6.2010 17:03

ctete www-vitarian.cz, tam najdete vse, muzu potvrdit, ze to funguje na 100%!!!
vit  |  13.11.2011 16:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *