Mořské řasy

21.3.2001 00:00
Zdravá výživa

Jsou nejvýznamnějšími mořskými dary lidstvu. Jejich význam prudce roste zvláště v poslední době, kdy většina zemědělské půdy je zničena intenzívním hnojením, pesticidy, nedostatkem humusu a kyselými dešti. V mnoha krajích vypěstované plodiny neobsahují tabulková množství makro- a mikroprvků, a proto lidé trpí četnými poruchami a nemocemi z jejich nedostatku. Právě mořské řasy-obyčejná mořská tráva - mohou lidstvo zachránit od prudké zdravotní degenerace. Proč?

Mořská voda je podle odborníků ucelená tekutina s obsahem asi 3,5% rozpuštěných anorganických sloučenin. Z hlediska lidské výživy jsou tyto anorganické látky většinou nevyužitelné, protože nejlépe se vstřebávají látky organického původu. Právě mořské řasy jsou schopny tyto mrtvé a neúčinné mikro-a makroprvky ve svém rostlinném těle přeměňovat do organické (pro naše tělo využitelné) formy a ty se stávají záchranou pro nás všechny, kteří máme chuť zdravě žít.

V literatuře se uvádí, že mořské řasy obsahují 59 makro a mikroprvků, některé vitaminy - zvláště významný v dostatečném množství je vitamin B,2, o němž se donedávna předpokládalo, že se nachází pouze v potravinách živočišného původu. Kromě toho řasy obsahují mnoho dalších biologicky aktivních látek. Mořské řasy jsou nejen výborným krmivem pro dobytek, ale hlavně výborným hnojivem pro půdu, která dodá všechny potřebné minerálie.

Zdroj: Léčba výživou - Drahomíra Červená, Karel Červený

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Táhni, vyjebanče!
Vojta Kokůtek  |  2.10.2010 22:44

Lze také použít mořskou řasu na léčení otevřené rány. poradte
Vilda  |  6.2.2011 18:49

Mnohem lepší je Aloe vera nebo Chitosan.
Mary  |  7.2.2011 13:57

šulin
joo  |  25.2.2011 17:21

magoři co tam nadavate
abcd  |  18.3.2013 01:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *