Nová dieta prý přidává šest let života

12.1.2005 00:00
Zdravá výživa

Pod zatím nepříliš rozšířeným názvem Polymeal se ukrývá dieta vyvinutá nizozemskými vědci. Dokáže udržet lidský organismus ve vrcholné formě, nechutná nijak špatně, a navíc umí prodloužit délku života.

Dieta vychází z oblíbené středomořské kuchyně a skládá se především z ryb, které by se měly objevit na talíři čtyřikrát týdně, červeného vína v povoleném množství 1,5 dcl denně a denní dávky 400 gramů zeleniny povařené s česnekem, a ovoce. Nechybí v něm ani každodenní přísun deseti dekagramů čokolády, ovšem výhradně hořké. Navíc vědci doporučují pravidelnou denní konzumaci 68 gramů mandlí.

Celkový objem potravy si přitom může každý rozdělit podle vlastních představ. Buď zkombinovat všechny ingredience do jednoho pokrmu, nebo je v průběhu dne požívat jednotlivě. Jejich obstarání přitom nepředstavuje podle zjištění vědců ani tak velký nápor na kapsu. Týdně stojí přibližně 22 euro na osobu.

Dieta si neklade za cíl pouze uchování štíhlé postavy, ale především zdravého těla. Navíc je koncipována tak, aby na nejnižší možnou míru omezila nebezpečí vzniku srdečního infarktu. Kdo se řídí jejími zásadami, vyhne se hrozivému zvyšování krevního tlaku a předejde tak i možnostem dalších onemocnění srdce a oběhového systému. Riziko jejich vzniku klesá o plných 76 procent, přičemž délka života žen se může prodloužit až o pět let, u mužů je to dokonce o 6,6 roku.

Polymeal dieta zaručuje sice poněkud střídmější, nicméně aktivní život. A jak zdůraznili její tvůrci v časopise British Medical Journal, ušetří lidského jedince budoucnosti naplněné léky a obavami z důsledků rozvíjejících se civilizačních chorob.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Vsechno by se dalo pochopit, jenom nevim, odkud si vycucali ty udaje 5 a 6,6...
deratizer  |  13.1.2005 01:49

komukoliv délku věku podle toho,co konzumuje.Moje máti se podruhé vdala a...
Pája  |  13.1.2005 10:39

babička to asi sama nejedla často. moje to dávala návštěvám a sama na...
babička to asi sama nejedla často  |  21.8.2009 07:43

Bohužel ryby v dnešní době už není dobré konzumovat 4x...
Anna  |  21.8.2009 10:12

Kdo jí zdravě, ten bude žít až do smrti.
 |  21.8.2009 13:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *