Potraviny, které vám pročistí játra

21.3.2013 00:01
Zdravá výživa

Zdraví jater je přímo spojeno se zdravím celého organismu. Oslabená a nemocná játra mohou způsobit řadu dalších zdravotních potíží. Naštěstí nám příroda dala skvělé potraviny, které sice dokážou játra chránit a regenerovat, ale často v našem jídelníčku nejsou zastoupeny v dostatečném množství.

Avokádo

Bylo zjištěno, že avokádo má schopnost přirozeně chránit a regenerovat játra. Jelikož obsahuje velké množství složek produkujících glutation, má avokádo zesilující účinek na samočistící schopnost jater. Podle výzkumů konzumace 1-2 avokád týdně během třiceti dnů bude mít významný vliv na vaše játra.

Česnek

Superpotravina, která je známa svými účinky proti rakovině a infekcím, má též schopnost čistit a opravovat játra. Česnek obsahuje mnoho látek obsahujících síru, které aktivují detoxikační enzymy jater. Dále obsahuje alicin a selen - látky, které pomáhají chránit játra před poškozením.

Kurkuma

Kurkuma pomáhá sistovat enzymům, které vyplavují z těla potravinové karcinogeny. Výsledkem je zvýšená ochrana jater před poškozením a regenerace postižených jaterních buněk. Kurkuma též zlepšuje zdravotní stav žlučníku. Tyto schopnosti jsou benefitem k šokující vlastnosti kurkumy působit proti rakovině. Vědci na UCLA zjistily, že kurkumín - hlavní složka kurkumy - projevuje schopnost blokovat rakovinu. Vědci objevily, že enzymy v ústech pacientů, které podporují růst rakoviny, dokáže kurkuma zablokovat. Příjem kurkumínu též blokuje šíření maligních buněk rakoviny.

Citróny a limetka

Pít každé ráno sklenici teplé vody s citrónem či limetkou je nejjednodušší způsob, jak podpořit zdraví vašich jater. Vitamín C a draslík v citronech pomáhají regulovat biologické funkce. Expert A.F. Beddoe zjistil, že po vodě s citronem játra produkují mnohem více detoxikačních enzymů.

Autor: Anthony Gucciardi

Zdroj: Wake Up World

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A když není čas a chuť na výše uvedené, kupte si v lékárně produkt...
Petr  |  22.3.2013 09:55

"Vědci zjistily " , "Vědci objevily"...
Ševčík  |  23.3.2013 12:57

Dobré jídlo muže bejt i zdravé jídlo..Zkuste si třeba objednat jídlo z...
Mára  |  26.3.2013 15:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *