12 rad a předpisů pro zvýšení vitality

9.3.2000 00:00
Zdravá výživa

S česnekem za dobrou kondicí
Jezte hodně česneku! Je to prostředek, který všeobecně zbavuje jedů, a je známo, že pomáhá zlepšení srdečního rytmu.

Nadto obsahuje mnoho účinných látek, které mají přírodní, antibiotický užitek. Česnek ničí škodlivé bakterie a nenapadá bakterie užitečné.
Ostatně: 80 expertů z celého světa prohlásilo česnek za "léčivou rostlinu roku 1989". Česnek zmenšuje riziko srdečního infarktu, mrtvice a cévních poruch. Velká léčivá síla česneku nachází svůj zdroj ve třech látkách: sloučenině jódu, kyselině křemičité a oleji obsahujícím síru. Sloučení tohoto materiálu činí z česneku cenný, přírodní univerzální léčivý prostředek. K výrobě česnekové tinktury je třeba tří hlíz česneku a jednoho litru destilátu.
Česnek se oloupe, rozkrájí nadrobno a uloží do destilátu. Potom se nechá vzduchotěsně uzavřená láhev 14 dní na slunci. Česneková tinktura vyžaduje teplo. Potom se tinktura přecedí a nalije se do dobře uzavřené, tmavé lahvičky. Tinktura se používá třikrát denně po 10-20 kapkách. Je to také vynikající prostředek proti nespavosti a bolestem hlavy.
Není třeba se obávat silného pachu z úst, protože tomu se je možné účinně bránit chlorofylovým dražé. Tato přírodní látka váže nepříjemné pachy již v žaludku. Postačí 1-2 dražé, která se polykají nerozkousaná.

Nová energie z ovoce a zeleniny
Jezte hodně biologicky vypěstované ovoce a zeleninu, neboť obsahují mnoho vitamínu C, který ovlivňuje složení krve a brání arterioskleróze.
Všechny v těchto potravinách obsažené vitamíny pomáhají při odstraňování odpadových látek, které způsobují odumírání buněk a blokují působení vitálních enzymů. Vitamíny pomáhají tyto škodlivé látky vyplavovat, produkují tím energie a pomáhají tělu, aby regenerovalo.

Pramen mládí z podmáslí
Pijte denně 2 sklenice podmáslí, protože je přirozeným zdrojem kyseliny mléčné, která má velký podíl na život obnovující látkové výměně živin a kyslíku a na vylučování odpadových látek. Nedostatek mléčné kyseliny znamená, že buňky a tkáně jsou zatěžovány, a tím degenerují. V buňce, která vykazuje nedostatek kyslíku, probíhá intenzívněji proces stárnutí. Mléčná kyselina zvyšuje odolnost proti symptomům stárnutí.

Duševní vitalita z mořské soli a chaluhového popela
Mořská sůl nebo chaluhový popel jsou dobrým zdrojem jódu, minerálu, který stimuluje štítnou žlázu. Ta z něj vyprodukuje hormon thyroxin, který má velký vliv na tělesnou a duchovní vitalitu, obecně na látkovou výměnu, ale také na kůži. Nedostatek jódu může způsobit "vyhladovění" štítné žlázy a tento stav může mít za následek redukované tělesné aktivity jako vyčerpání, pocit chladu, slabý puls nebo nízký krevní tlak.
Chaluhový popel se získává z chaluh procesem, který je zbavuje vody. Vedle jódu obsahuje chalupový popel také speciálně užitečný uhlohydrát, který nezvyšuje obsah cukru v krvi. Místo toho pomáhá při látkové výměně proteinů nenasycených mastných kyselin a mnohých vitamínů a minerálů tak, že je možná dobrá asimilace. (Nelze používat při nadměrné funkci štítné žlázy!)

Anglický královský nápoj
50 g ječmene se povaří ve 2 litrech vody, potom se přikryje hrnec a vzniklá obilná polévka se nechá lehce vařit asi 1 hodinu. Nato se polévka přecedí. Do odvaru se dále přidá 1 polévková lžíce medu a šťáva z citronu a nápoj se dobře promíchá. Ve studených měsících si na nápoji nejlépe pochutnáte v horkém stavu. V létě se podává chladný. Je to lahodné osvěžení, které dobře tiší žízeň.
Ječmen lze velice doporučit kvůli vhodnému obsahu bílkovin, uhlohydrátů, vitamínů a minerálů. Vynikající je jeho vysoký obsah draslíku, který zbavuje tělo vody.
Ječmen působí kromě toho pozitivně na látkovou výměnu uhlohydrátů a energie a na nervy a kůži. Podle tradice se královna Alžběta každé ráno napila sklenice této vody z ječmene - královského nápoje!

Energetický nápoj
Vezmeme 1 sklenici čerstvé zeleninové šťávy (z rajčat, mrkve, celeru, červené řepy, brambor a zelí) a přidáme 1/2 lžičky mořské soli nebo prášku chaluhového popela. Vše dobře zamícháme a pijeme delší dobu každé ráno. Nápoj čistí střeva a omlazuje buňky i tkáň. Obsah vitamínů, minerálů a enzymů vzpruží ihned žlázový systém a jde skutečně o "energetickou injekci".

Elixír mládí
Vezmeme 1 sklenici čerstvé šťávy z rajských jablíček a přidáme 2 polévkové lžíce sezamového oleje a 1/2 lžičky mořské soli anebo chalupového popela. Dobře zamícháme. Tento nápoj pijeme asi 1 hodinu po hlavním jídle. Jeho zvláštní účinek spočívá v tom, že vitamíny, minerály, enzymy a nenasycené mastné kyseliny podporují trávení a asimilaci proteinů a rozdělují cholesterol během látkové výměny.

Tělesná reaktivace
Rozmačkáme jeden banán a přidáme k němu 1 lžičku medu, 1 špetku hřebíčkového prášku, 1 špetku ženšenového prášku a jeden žloutek.
Kaši jíme denně po tři týdny před hlavním jídlem.

Zvýšení životní síly
Rozmačkáme 1 banán a přidáme 1 nastrouhanou mrkev, šťávu z poloviny citronu, 1 lžičku medu a k tomu špetku zázvorového prášku. Jíme před jídlem pomalu a klidně.

Povzbuzení vitality
Vezmeme sklenici horkého mléka a přimícháme 1 žloutek, 1 lžičku medu, špetku prášku z muškátového oříšku a špetku zázvorového prášku. Nápoj pijeme ihned malými doušky. Na doplnění si můžeme dlaněmi rozetřít trochu pomerančové šťávy po obličeji. Takové ošetření stimuluje výstupy nervů a působí tak proti vyčerpání a ochablosti.

Posílení imunity
Vezmeme šťávu ze dvou pomerančů a jednoho grepfruitu a k tomu přidáme 1 lžičku medu, 1 špetku skořicového prášku a jednu lžíci silicea. Šťávu pijeme každý den ráno před snídaní.

Vnitřní vyčištění
Rozmačkáme jeden banán a smícháme ho se šťávou z grapefruitu, 1 lžičkou medu, 1 špetkou prášku ženšenu, 1 špetkou hřebíčku v prášku a 1 špetkou prášku z muškátového oříšku. Banánovou kaši jíme po dobu tří týdnů každý den před hlavním jídlem. Směs velmi pomáhá při odstraňování vnitřních škodlivých látek.

Povzbuzení výkonnosti
vnitřně: V jednom litru vody vaříme 1/2 šálku hnědé rýže. Po uvaření rýže zbylou vodu scedíme. Potom vezmeme šťávu z jednoho pomeranče a z jednoho grapefruitu, přidáme 1 lžičku medu, 1 špetku zázvorového kořene a šťávu doplníme připravenou vodou z rýže.
Nápoj konzumujeme každý den před jídlem po dobu tří týdnů. Působí mimořádně omlazujícím a povzbuzujícím účinkem na celý organismus a je to rovněž afrodisiakum.
zevně: Vezmeme kaši z jednoho banánu a smísíme ji se šťávou z jednoho pomeranče, 1 špetkou ženšenového prášku, 1 špetkou oregana a špetkou šalvějových listů, které,se rozemnou mezi prsty. Z této kaše připravíme obklad na oblast solar plexu a necháme působit 1 hodinu. Tímto způsobem přivedeme zvnějšku do těla léčivé a regenerující energie.

Harmonizující barvy:
Doplňkově je možné navíc ozařovat (denně asi půl hodiny) oblast kříže červeným světlem.
Červená barevná energie působí povzbudivě, podporuje prokrvení, vyrovnává slabost a posiluje energii.

Harmonizující drahokamy:
Verdit a padparadša (oranžový safír) působí jako harmonizující stimulátory energie při oslabení výkonnosti a neplodností.

zdroj: Základní kniha léčivých energií - Waltraud - Maria Hulke

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jak se to jmenuje?
Troy  |  15.4.2015 11:39

Wurm-ex- jako je to i na vyčerpání a únavu,na detoxikaxi a prý zejména...
Dresller  |  15.4.2015 11:40

Teď na jaře nějakou očištěnou kůru z bylinek. Nejlépe co so...
Ivan  |  16.4.2015 08:18

1/Ráno si počíst Protiproud,pro komunisty zase Svobodné fórum. 2/Pít...
Milan  |  16.4.2015 09:07

Úsměvné, ale co dál?
Pavla  |  16.4.2015 09:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *