Spirulina je nízkokalorická bomba

31.3.2005 00:00
Zdravá výživa

Modrozelená řasa Spirulina je častou součástí alternativních jídelníčků vegetariánů, veganů a jiných makrobiotiků. V poslední době se z ní vyrábějí také preparáty a potravinové doplňky, jejichž užívání má na tělo blahodárné účinky.

Odborníci tuto řasu pokládají za nízkokalorickou bombu, po níž by měli sáhnout především ti, jejichž denní rozvrh je nabitý k prasknutí. Zvláště osobám vedoucím hektický život může Spirulina v mnohém pomoci a jejich nadměrně zatížené tělo ochránit před nepříznivými vlivy z okolí.

Spirulina a preparáty z ní vyrobené bývají často doporučovány při léčbě rakoviny a také v rekonvalescenci po těžké operaci. Velmi oblíbená je u těžce pracujících a stresovaných osob právě proto, že obsahuje velké množství bílkovin. Dvě třetiny její hmotnosti tvoří čisté proteiny, které se skládají stejně jako ty lidské z aminokyselin. Ve Spirulině jsou navíc obsaženy esenciální aminokyseliny, tedy takové, které si lidské tělo nedokáže vytvářet samo. Kombinace těchto látek je navíc v řase obsažena v dokonalé kombinaci.

Vedle aminokyselin je Spirulina bohatá na beta karoten (provitamin A), vitaminy skupiny B, cheláty minerálů, gama linolenovou kyselinu, enzymy, barviva chlorofyl, fykocyanin a xantofyl a také mirkoprvky (měď, zinek, kobalt). Látek a prvků je však mnohem víc a zabraly by při výčtu několik stránek.

Spirulina a její extrakty mají prokazatelný vliv při stimulování vzniku nových červených a bílých krvinek.

Zdroj: Plus

Spirulinu od různých firem můžete zakoupit na 001shop.cz - Krakovská 22, Praha 1, Po-Pá do 10-19 hod. a v So od 10-13 hod

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

hehe..ja jim spirulinu minimalne rok kazdy den 4 a nepoznam ucinek, ale to...
mat  |  13.2.2009 02:24

hehe..ja jim spirulinu minimalne rok kazdy den 4 a nepoznam ucinek, ale to...
mat  |  13.2.2009 02:25

Tak bude to dnes 3. den.. a je to asi to nejhorší co jsem kdy polykal.....
haluz  |  8.3.2015 08:58

A co to s tebou dělá?
???  |  8.3.2015 09:40

doporučuji číst tenhle blog, kde se nepíšou polopravdy a přehnané...
MansonTrener  |  13.9.2016 11:42

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *