Šťávy pro regeneraci (alkoholikova) organismu

6.6.2000 00:00
Zdravá výživa

Nadměrná konzumace alkoholu může způsobit selhání jater, poruchy slinivky břišní, demenci, poškození srdečního svalu a dalších tkání. Existuje několik zeleninových šťáv, které mohou pomoci ozdravit tyto orgány. Je však nutno pořídit si kvalitní odšťavňovač a pravidelně kupovat větší množství zeleniny pro přípravu čerstvých šťáv.

Šťáva ze zahradní řepy obsahuje organické minerální soli, které obnovují buněčné tkáně, jež byly dlouhodobou konzumací alkoholu vážně poškozeny.Řepnou šťávu je vhodno naředit lahodnou mrkvovou šťávou či šťávou z listové zeleniny. Řepná šťáva je nejvíce posilující nápoj pro oslabená játra.

Zeleninový koktejl, namíchaný ve stejném poměru ze šťávy ze zelených fazolových lusků a šťávy z rajčat, může také ozdravit játra poškozená dlouhodobou konzumací alkoholu. Pro přípravu šťávy ze zelených lusků používáme celé lusky i se stopkami. Do mixeru či odšťavňovače přidáme malé množství vody.

Čerstvá zelná šťáva je vynikajícím prostředkem jak pro alkoholiky tak i pro lidi, kteří mají problémy s játry nebo žaludečními či dvanácterníkovými vředy. Tato šťáva napomůže překonat i kocovinu. K přípravě můžete použít zelí červené i bílé. Z poloviny středně velké hlávky připravíte jeden šálek šťávy. Při pravidelné konzumaci je dobré jídelníček doplnit řasou chaluhou bublinatou, která dodává organismu jód. Častá konzumace zelí může v organismu totiž snížit zásoby jódu, které jsou důležité pro správnou funkci štítné žlázy.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Myslim ze nejlepši ocista je rum:-D:-D
R.U.M.  |  16.1.2009 08:33

tady recept na vsechno-200 ml vodky,100 ml raj.stavy,100 ml mleka,nastrouhane...
prezident ameriki  |  17.2.2009 17:56

tady neco lepsiho pro vas-2 kila cer.repy,1 kilo brambor,4 kapusty dame do...
forever adrinalinus laktozus  |  17.2.2009 18:05

Nejlépe je se na alkohol úplně vykašlat,máte čistou hlavu a pevnější...
jarka  |  21.5.2009 15:24

gmt testy
ajjak  |  9.5.2012 20:35

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *