Vegetariánství snižuje riziko onemocnění rakovinou

14.4.2005 00:00
Zdravá výživa

Američtí lékaři a odborníci na výživu vytvořili společně model jídelníčku, který by měl výrazně přispět k prevenci rakoviny. Jeho základem je rostlinná strava.

Dobrá zpráva pro vegetariány je výsledkem nejnovějších amerických studií, které prokázaly, že vysoký podíl ovoce a zeleniny v jídelníčku člověka může skutečně zabránit vzniku a rozvoji různých typů rakoviny. Čerstvý salát se vždy vyplatí zalít olivovým olejem, který je zase preventivním prostředkem snižujícím nebezpečí rakoviny plic.Je vhodné zároveň omezit nadměrný příjem červeného masa, které může zvýšit riziko vzniku nádorového bujení tlustého střeva.

Ovoce, zelenina a byliny mají navíc blahodárné účinky především na srdce a cévy. Množství ovoce a zeleniny v jídelníčku Američanů i Evropanů se různí, ale je jisté, že čím více konzumujeme těchto surovin, tím lépe. Pořád je lepší sníst denně alespoň jedno jablko a jednu papriku, než nesníst nic.

Problém nastává tehdy, když lidé považují za zeleninu a ovoce tepelně upravená jídla. Důležité je totiž konzumovat tyto potraviny buď syrové, nebo upravené jako salát.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já tě vůbec nepřesvědčuju. Je vidět,že nejvíce kritizují a...
Petr  |  20.4.2005 13:36

Jednou jsem s jednim vegetarianem (nebo mozna veganem) doloval na zahrade...
TC  |  25.4.2005 08:54

Přečti si nejdříve fakta, potom pochopíš skutečnost. Živočišné...
Petr  |  25.4.2005 10:40

Nějak záhadně se odtud vytratila moje odpověď,tak jen v kostce,co jsem...
Pája  |  25.4.2005 20:52

Ahoj. POvazuji nutnost a povinnost jist cervenne maso za prezitek. Sama jsem...
Romi  |  11.5.2007 00:49

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *