Zelený čaj proti leukémii

20.4.2004 00:00
Zdravá výživa

Výzkumníci z amerického Rochesteru přiřkli zelenému čaji další plus zjištěním, že obsahuje složku, která dokáže likvidovat buňky nejběžnějšího typu leukémie.

<"Při laboratorních testech se nám podařilo odhalit, že komponenta zeleného čaje označovaná jako epigallocatechin-3-gallate (EGCG), pomáhá zabíjet buňky leukémie přerušením vzájemného komunikačního signálu, který potřebují k životu," popsal výhody zeleného čaje Neil E. Kay z newyorské Mayo Clinic. "Výhody zeleného čaje, především pak jeho složky EGCG, se nám podařilo při laboratorních testech prokázat u osmi pacientů z deseti. Právě v takovém poměru zelený čaj v boji proti leukémii fungoval," dodal Neil E. Kay.

Odborníci při svých výzkumech použili buňky od pacientů, kteří trpí chronickou lymfatickou leukémií (CLL), která je nejčastěji diagnostikovaná u pacientů starších šedesáti let. V současné době pro tento typ leukémie neexistuje účinné léčivo a ve většině případů je pacientům naordinována chemoterapie. Nový objev tak nyní možná otevře dveře novému léku, který by se s leukémií dokázal vyrovnat.

Zdroj: Plus

Kapsle zeleného čaje od firmy Solgar můžete zakoupit zde nebo přímo v prodejně 001shop.cz, Krakovksá 22, Praha 1

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jak jednoduché. Budu lemtat zelený čaj a je po leukémii. A co to jsou...
Milda  |  4.7.2004 20:19

Až budou američtí vědci bádat déle, třeba zjistí, že se zelený čaj...
coroner  |  15.9.2004 09:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *