10 nejlepších přírodních sladidel

Abyste se vyvarovalovali zhoubnému vlivu rafinovaného cukru na vaše zdraví, přinášíme seznam 10 přírodních a zdravých alternativ:

Stévia: Stevia je rostlina původem z Jižní Ameriky, která je 300 krát sladší než cukr.  Je široce používána jako alternativa cukru v Jižní Americe a Japonsku.

Xylitol: Xylitol je sladidlo používané ve většině žvýkaček.  Jedná se o sladidlo, které můžete najít ve vláknitém ovoci a zelenině, kukuřičných klasech a v tvrdém dřevě stromů. Toto sladidlo je produkováno i naším tělem.

Kokosový cukr: Kokosový cukr je výživný a má nízký glykemický index. Chuť je podobná hnědému cukru, ale je trochu výraznější.

Datlový cukr: Jak už název napovídá, je to cukr ze sušených datlí. Je  chuťově bohatší než hnědý cukr.

Med:  Je mírně sladší než cukr, je plný vitamínů a má také antimikrobiální vlastnosti.

Javorový sirup: Javorový sirup je tekuté sladidlo, které by mohlo být skvělým prostředkem na koláče a jiné dezerty. Javorový cukrje vhodný též pro vaření.

Ovocná šťáva: Jeden z nejzdravějších nápojů, který může být konzumován kdykoliv během dne.  Šťávy se mohou používat do dezertů a zákusků.

Melasa: Melasa je vedlejší produkt při výrobě cukru. Melasa má několik zdravotních výhod. Je vhodná pro pečení. Melasa obsahuje množství železa a vápníku .

Hnědý rýžový sirup: Je vyroben z vroucího hnědé rýže. Jde o bezlepkový výrobek. Je vhodný na vaření. Hnědý rýžový sirup se používá i na koláče a kaše .

Sladový sirup: Jak už název napovídá, sirup z ječného sladu má sladovou chuť.  Je lehce stravitelný a má nízký glykemický index. Není tak sladký jako cukr. Jeho chuť ho činí nevhodným pro oslazení kávy či čaje.

Zdroj: Beautyhealthtips

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele mája
  mája (anonym)

  zhubla jsem 20kg za 5týdnů stačí hodně vody a zeleninu

  Říj 10, 2013
 • Obrázek uživatele mája
  mája (anonym)

  zhubla jsem 20kg za 5týdnů stačí hodně vody a zeleninu

  Říj 10, 2013
 • Obrázek uživatele mája
  mája (anonym)

  zhubla jsem 20kg za 5týdnů stačí hodně vody a zeleninu

  Říj 10, 2013
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  To jako že jsi zhubla 3x po sobě 20 kg?

  Říj 11, 2013
 • Obrázek uživatele Patrika
  Patrika (anonym)

  já jsem taky začla jíst zdravě, a ted si uvedomuju, jak je to dobré a tučné ,,mnamky,, už mi nejedou

  Feb 24, 2015
 • Obrázek uživatele Zlata
  Zlata (anonym)

  Co takhle takový stévie nebo méně známá bylina s názvem aztécký cukr (více info tady - https://www.eushops.cz/blog/aztecky-cukr )? Pár lístků v čaji je někdy mnohem lepších než nějaký sirup. :)

  Říj 29, 2017
 • Obrázek uživatele dorids
  dorids (anonym)

  ahoj, já používám především umělá sladidla a projevilo se to nejen na mé váze, ale taky na pohodě a klidu..stévie je skvělá a můžete ji užívat i v přípravcích: https://www.rawstore.cz/sladidla/

  Bře 20, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama