10 nejvýživnějších a nejzdravějších semen - Meruňková jádra

Meruňková jádra jsou, stejně jako většina ořechů a semen, velmi výživná. Mezi živinami, které obsahují, je jedna s názvem amygdalin, která je také známá jako vitamín B17. Amygdalin napadá rakovinné buňky a to může pomoci předejít vypuknutí rakoviny v našem těle.

Amygdalin (vitamin B17) je obsažen v mnoha stovkách potravin, ale ty, které jsou obzvláště bohaté na amygdalin, zmizely do značné míry z naší západní diety. Lidé po celém světě, kteří stále jedí tradiční stravu, zůstávají stále z velké části bez rakoviny. Tyto diety jsou bohaté na potraviny, které obsahují amygdalin. Kromě meruňkových jader jsou na amygdalin bohaté potraviny jako hořké mandle (amygdalin má hořkou chuť - sladká mandle ho neobsahují, avčak meruňková jádra, která nejsou hořká, ho neobsahují). Ostatní potraviny, které obsahují amygdalin jsou jablková jadérka , hroznová semínka, proso, fazole, většina bobulí, maniok a mnoho dalších semen, luštěnin a obilí - ale ne ty, které byly vysoce hybridizované.

Pro prevenci rakoviny však Dr. Ernst T Krebs Jr. ,biochemik, který jako první v roce 1950 produkoval laetril (koncentrovaný amygdalin), doporučoval, že kdyby člověk jedl deset až dvanáct meruňkových jader denně po celý život, zůstal by pravděpodobně  bez rakoviny.

Zdroj: http://www.whydontyoutrythis.com/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Jinou možností je vyčistit tlusté střeno. Pod lékařskou kontrolou jsem odzkoušel na sobě. Žádná hrůza a do tří měsíců po rakovině ani stopy, tvrdil lékař.

  Říj 08, 2014
 • Obrázek uživatele mám ráda meruňková jádra
  mám ráda meruňk... (anonym)

  s dědečkem jsme je rádi jedli,ale dědeček mně jich nechtěl moc dávat říkal, že jsou jedovatá (kyanid)

  Říj 09, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Smrtelná dávka se odhaduje asi na 50 ks jader.

  Říj 09, 2014
 • Obrázek uživatele paul13
  paul13 (anonym)

  Když jsem byla malá, bydleli jsme na vesnici. Měli jsme málo ořechů a proto jsme místo nich dávali do zákusků pomletá jádra meruněk. Dnes je mi 72 let. Palína

  Črv 26, 2015
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Smrtelná dávka se odhaduje...Nedávno jsem do sebe na posezení hodil cca 60 velmi hořkých meruňkových jader, tak to už bych to teoreticky měl mít dávno za sebou, ne ?

  Črv 28, 2015
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Tady jsou jadra za bezkonkurenční cenu.http://www.puritas.cz/produkt/merunkove-jadro-puritas-1000g-sacek/

  Zář 17, 2015
 • Obrázek uživatele varchar
  varchar (anonym)

  Dobrý den, Prodám ampule vitamínu B17 (Amygdalin). Více na: http://1008.wz.cz/temp/amygdalin/

  Kvě 29, 2016
 • Obrázek uživatele Ingrid
  Ingrid (anonym)

  Latky B17, kterou obsahuji merunkova jadra, je hojne obsazeno v tabletkách B17 therapy od Maxivitalisu. Zakoupila jsem je mamince, která bojuje s rakovinou. Tak doufam, ze aspoň trochu nam pomůžou :)

  Bře 27, 2017
 • Obrázek uživatele nepomůžou
  nepomůžou (anonym)

  Latky B17, kterou obsahuji...i když bych Vám to strašně přála. Kupte jí meruňková jádra ve zdravé výživě, ať jich sní 3-5, později 5-7. Má to stejný účinek a za ušetřené peníze vemte maminku na prodloužený výlet do přírody.

  Bře 27, 2017
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Dobrý denm chtěla bych se jen ujistit, zda ty hořké jsou obsahující amyggladin nebo ta sladká...v článku je to trochu matoucí "amygdalin má hořkou chuť - sladká mandle ho neobsahují, avčak meruňková jádra, která nejsou hořká, ho neobsahují)." Moc děkuji

  Kvě 24, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama