13 potravin, které podporují vznik akné

Výskyt akné je pro každého teenagera nejhorší noční můra. Bylo provedeno mnoho výzkumů pro zjištění, co přesně způsobuje akné, ale výsledky jsou poněkud nejasné.

Zdá se, že neexistují žádné běžné potraviny, které mají stejný účinek na každého člověka. Například čokoláda může způsobit pupínky u jedné osoby a sýr může vyvolat akné u další. Zatímco každý člověk reaguje jinak na určité druhy potravin, existují specifické potraviny, které jak je známo, mohou spustit reakci.

Níže je uveden seznam spouštěcích potravin pro akné. Pokud u vás dojde k vypuknutí akné, zkuste eliminovat jednu nebo dvě jídla najednou (odstraňte mléčné výrobky po dobu jednoho týdne, mastné potraviny další týden atd), abyste zjistili, zda odstranění těchto potravin pomáhá udržovat pokožku čistou. Pokud chcete mít jistotu, že se neosypete, vyhněte se všem těmto potravinám, jak je to jen možné.

Zde je 13 spouštěcích potravin pro akné:

1. Čokoláda
2. Kořeněná jídla
3. Sýry
4. Ořechy
5. Arašídové máslo
6. Sushi
7. Mléko
8. Pizza
9. Hranolky
10. Bramborové lupínky
11. Rychlé občerstvení
12. Zmrzlina
13. Soda, coca-cola, limonády  a energetické nápoje

Zdroj: Amanda MacMillan

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (19)

 • Obrázek uživatele ZuzkaK
  ZuzkaK

  Pokud máte problémy s běžnými hranolkami, zkuste některé se sníženým obsahem tuku. Například 123 Hranolky jsou určené do trouby a ve výsledku pak mají jen 5% tuku.

  Zář 10, 2014
 • Obrázek uživatele sallomena
  sallomena

  skoro nic z toho nejím a stejn mám s pupínky poád problémy a to už zdaleka nejsem puberťák

  Zář 11, 2014
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  skoro nic z toho nejím a...Obecně, jsou to potraviny s obsahem cukru, pálivé nebo kyselé. Příčinou může být i hormonální antikoncepce, některé léky, nevhodná kosmetika. Nebo totálně zanesený organismus- zkusit detox. Dříve jsem také měla potíže s akné, ale s věkem se to srovnalo.

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele yadaterumaku
  yadaterumaku

  Prášky proti akné - http://derminax.lv Měl jsem na obličeji ošklivé vyrážky víc jak 15 let a teď jsou všechny pryč.

  Čer 01, 2019
 • Obrázek uživatele Baru
  Baru (anonym)

  Pokud se opravdu akné nemůžete zbavit, zkusila bych bylinky, čaje a kosmetiku vhodnou. Mohu dát více infa i podělit se o zkušenosti co pomohlo mne :)

  Črv 29, 2020
 • Obrázek uživatele Baru
  Baru (anonym)

  Pokud se opravdu akné nemůžete zbavit, zkusila bych bylinky, čaje a kosmetiku vhodnou. Mohu dát více infa i podělit se o zkušenosti co pomohlo mne :)

  Črv 29, 2020
 • Obrázek uživatele Bohuslava
  Bohuslava (anonym)

  S akné bojuji už od puberty... Všechno, co jsem si zde přečetla už jsem dříve četla a snažím se těmto potravinám vyhnout. Asi to trošku pomáhá, ale není to žádný zázrak. Jinak se o svou pleť velmi pečlivě starám a používám jen kvalitní přírodní kosmetiku. Ta je poměrně drahá, tak se snažím nakupovat se slevou. Nejčastěji sháním slevy tady: https://slevovykupon.net/.

  Kvě 10, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  vymačkat, i několikrát po sobě a je s akné konec

  Kvě 11, 2021
 • Obrázek uživatele oprava - doplnění
  oprava - doplnění (anonym)

  napřed píchnout, rozškrábnout dutou jehlou, nechat vytéct krev

  Kvě 11, 2021
 • Obrázek uživatele Hedvika
  Hedvika (anonym)

  Sladké je problém i u mne, vypozorovala jsem i reakci na rajčata :( na začátku roku jsem zkusila detox a vyhýbám se těmto potravinám...

  Srp 13, 2021
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Potraviny dělají fakt hodně. Já nemohu jíst jídla s chilli okamžitě se mi udělají vyrážky, nejvíce na pleti. Detox jsem zkusila od clinexu taky hodně mi to zklidnilo žaludek.

  Srp 22, 2021
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Vymačkat několikrát po sobě za sebou, co to jsou za rady? Nevím jak Vy, ale pokud do toho pořád šahám tak si akorát udělám jizvu. Propíchnutí jehlou by taky měla dělat vyučená kosmetička. No tohle jsou takové rady... S tím detoxem už je to lepší, tělo by se mělo asi pročistit pořádně, co si budeme celý život se nehlídáme, jíme tučné jídla..

  Srp 27, 2021
 • Obrázek uživatele Dita
  Dita (anonym)

  Poslední dobou mám problémy s akné. Snažím se všude na různých portálech vyhledat rady, jelikož moje kožní mě může vzít až v únoru, takže "samoléčba". Můžete mi dát tip na očistu těla? Koukala jsem na Colonix, anebo wurmex.

  Pro 29, 2021
 • Obrázek uživatele Adéla
  Adéla (anonym)

  Snažím se už strašně dlouho zbavit akné, ale zatím teda úplně bez výsledků... Zkoušela jsem mastičky, diety a vše co mi kdo poradil.

  Zář 09, 2022
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Já jsem se s akné trápila opravdu hodně dlouho a byla jsem z toho doslova nešťastná. Víte co mi ale nakonec dobře pomohlo? Když mi kamarádka půjčila bio lampu. Díky pravidelnému svícení se mi podařilo akné zbavit a konečně mám pleť jakou jsem si vždy představovala.

  Zář 18, 2022
 • Obrázek uživatele Adéla
  Adéla (anonym)

  Bio lampu? Jak často jste ji musela používat?

  Zář 20, 2022
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Koupila jsem si za 3500 korun bio lampu od kingrayshop.cz , kterou používám dvakrát denně po cca 20 minutách. Perfektně pomáhá jak na dobrou pleť, tak i na bolesti kloubů. Doporučuji se podívat na jejich stránky a celé si to pročíst.

  Zář 23, 2022
 • Obrázek uživatele Jája
  Jája (anonym)

  čokoláda u mne fuguje spolehlivě - do hodiny!

  Říj 14, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama