13 potravin, které podporují vznik akné

Výskyt akné je pro každého teenagera nejhorší noční můra. Bylo provedeno mnoho výzkumů pro zjištění, co přesně způsobuje akné, ale výsledky jsou poněkud nejasné.

Zdá se, že neexistují žádné běžné potraviny, které mají stejný účinek na každého člověka. Například čokoláda může způsobit pupínky u jedné osoby a sýr může vyvolat akné u další. Zatímco každý člověk reaguje jinak na určité druhy potravin, existují specifické potraviny, které jak je známo, mohou spustit reakci.

Níže je uveden seznam spouštěcích potravin pro akné. Pokud u vás dojde k vypuknutí akné, zkuste eliminovat jednu nebo dvě jídla najednou (odstraňte mléčné výrobky po dobu jednoho týdne, mastné potraviny další týden atd), abyste zjistili, zda odstranění těchto potravin pomáhá udržovat pokožku čistou. Pokud chcete mít jistotu, že se neosypete, vyhněte se všem těmto potravinám, jak je to jen možné.

Zde je 13 spouštěcích potravin pro akné:

1. Čokoláda
2. Kořeněná jídla
3. Sýry
4. Ořechy
5. Arašídové máslo
6. Sushi
7. Mléko
8. Pizza
9. Hranolky
10. Bramborové lupínky
11. Rychlé občerstvení
12. Zmrzlina
13. Soda, coca-cola, limonády  a energetické nápoje

Zdroj: Amanda MacMillan

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele ZuzkaK
  ZuzkaK

  Pokud máte problémy s běžnými hranolkami, zkuste některé se sníženým obsahem tuku. Například 123 Hranolky jsou určené do trouby a ve výsledku pak mají jen 5% tuku.

  Zář 10, 2014
 • Obrázek uživatele sallomena
  sallomena

  skoro nic z toho nejím a stejn mám s pupínky poád problémy a to už zdaleka nejsem puberťák

  Zář 11, 2014
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  skoro nic z toho nejím a...Obecně, jsou to potraviny s obsahem cukru, pálivé nebo kyselé. Příčinou může být i hormonální antikoncepce, některé léky, nevhodná kosmetika. Nebo totálně zanesený organismus- zkusit detox. Dříve jsem také měla potíže s akné, ale s věkem se to srovnalo.

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele yadaterumaku
  yadaterumaku

  Prášky proti akné - http://derminax.lv Měl jsem na obličeji ošklivé vyrážky víc jak 15 let a teď jsou všechny pryč.

  Čer 01, 2019
 • Obrázek uživatele Baru
  Baru (anonym)

  Pokud se opravdu akné nemůžete zbavit, zkusila bych bylinky, čaje a kosmetiku vhodnou. Mohu dát více infa i podělit se o zkušenosti co pomohlo mne :)

  Črv 29, 2020
 • Obrázek uživatele Baru
  Baru (anonym)

  Pokud se opravdu akné nemůžete zbavit, zkusila bych bylinky, čaje a kosmetiku vhodnou. Mohu dát více infa i podělit se o zkušenosti co pomohlo mne :)

  Črv 29, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama