3 potraviny, které obsahují vitamín D

Vitamín D se v těle vytváří především pomocí sluníčka. V zimních měsích jeho hladina v organismu klesá, je proto vhodné snažit se ho doplňovat naší stravou. Pokud tak učiníte, pomůžete zvýšit hustotu a pevnost kostí. Lidé mohou dokonce snížit riziko některých dalších běžných chorob, včetně Alzheimerovy choroby a obezity. Existují dokonce i studie, které naznačují, že vitamín D může zabránit vzniku deprese.

Tučné ryby - losos , halibut , tuňák

Větší, tučné ryby prokazatelně obsahují velké množství vitaminu D.  Spotřebitelé dbající o své zdraví mohou zařadit pravidelně několik porcí těchto ryb do svého jídelníčku .

Vejce - včetně žloutků

Celá vejce včetně žloutku obsahují značné množství vitamínu D.

Obohacené mléko

Mléko obsahuje  malé množství vitaminu D, více v letních měsících. V zimních měsích lze zařadit do jídelníčku mléko speciálně obohacené o vitamín D.

Další informace: http://www.naturalnews.com/042960_vitamin_D_healthy_diet_essential_nutri... # ixzz2lAWGafB1

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (22)

 • Obrázek uživatele euroGeeN
  euroGeeN (anonym)

  Správně, výživa je individuální záležitost. Každému pomůže něco jiného. Ale hlavně přirozená strava, nikoliv bobule nebo přírodní zázraky v tabletách či koktejlech. Zkuste přirozené hubnutí hledat i za pomocí znalosti své DNA. Už to je dostupné i běžným smrtelníkům.

  Feb 04, 2014
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  No aby člověk doplnil vitamín D, tak by toho musel sníst opravdu kvanta. Na to jsou doplňky a vitamíny, protože někdy není možné je doplnit jinak.

  Bře 08, 2018
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Co jsm se dívala, tak se hodně doporučuje vigantolvit. Já s ním teda zkušenost nemám ani jsem nikdy déčko přes zimu nebrala, ale co jsem se dívala na popis na co všechno je, tak bych asi měla.

  Bře 17, 2018
 • Obrázek uživatele ha ha
  ha ha (anonym)

  Co jsm se dívala, tak se...ha ha ha....zase víme čemu se vyhnout.

  Bře 17, 2018
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  vitamín D se bere hlavně kvůli nedostatku slunčního záření, protože to je hlavné zdroj vitamínu D a nejkrizovější je to přes zimu, takže je vhodné doplňovat aspoň v tomto období. Dívala jsem se na popis vigantolvitu a je teda prospěšný pro víc věcí www.vigantolvit.cz

  Bře 24, 2018
 • Obrázek uživatele :-)
  :-) (anonym)

  vitamín D se bere hlavně...Teď to ale není aktuální. Je jaro a sluníčko dnes svítilo celý den dealerko.

  Bře 24, 2018
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  jsou tací co ho mají nedostatek a nebo také ti, co se tak často slunci nevystavují, jako třeba starší lidé, jojo, to je neznalost

  Dub 05, 2018
 • Obrázek uživatele hm
  hm (anonym)

  jsou tací co ho mají...Dokud může starší člověk vyjít, na slunce jde. Na lavičku, balkon, do okna. Nechá se dovézt. Denně stačí půl hodiny a slunce má svítit na 20% těla, jestli se teď nepletu. Najde se vždy způsob, netřeba se ládovat reklamovanou chemii.

  Dub 05, 2018
 • Obrázek uživatele doporučuji přečíst
  doporučuji přečíst (anonym)

  https://seznamte.se/a/vitamin-d-nezbytna-vyziva-ze-slunce/

  Dub 05, 2018
 • Obrázek uživatele Stačí užívat rybí tuk
  Stačí užívat ry... (anonym)

  Ne OMEGA-3, tam není. Rybí tuk se dneska pro nepříjemnou chuť dělá v kapslích. Kdo nemá rád kapsle, může si dát tresčí játra. Jedna krabička má kolem 6000 U.I. To je doporučená dávka tak na měsíc.

  Dub 06, 2018
 • Obrázek uživatele Míla
  Míla (anonym)

  Déčko obsahují vajíčka, mlíko, ryby ... ale už nikde nikdo nepíše to, že tělo musí potraviny nejprve metabolizovat a až poté to účinkuje na kosti a svaly, proto se volí doplňky a přípravky, které vitamín D obsahují taky, ale ten proces tam je mnohem kratší

  Dub 06, 2018
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  jak se tu píše ... slunce je obrovským zdrojem vitamínu D a pokud člověk nemá možnost z něj čerpat, tak je jasné, že sáhné po nějakém přípravku .. nechápu, proč to někteří odsuzují.. dívala jsem se, že se tu psalo o vigantolvitu, vigantolu a jiných přípravcích, však proč ne .. víte vůbec jaké jsou následky, když tělo nedostaen vitamín D ? .. osteoporóza a tak dále

  Dub 14, 2018
 • Obrázek uživatele A
  A (anonym)

  jak se tu píše ... slunce...proč to píšeš, když venku řádí slunce jako pominutý?

  Dub 14, 2018
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  Z toho důvodu, že třeba starší osoby nemají a nebo nemůžou na přímé sluníčko, aby kůže dostala dávku vitamínu D.

  Kvě 01, 2018
 • Obrázek uživatele a
  a (anonym)

  Z toho důvodu, že třeba...proč jsou jich plná města??? Když nemohou ven na slunce. Navíc je nikdo nenutí být na slunci v poledne, stačí kolem 15 hodiny na 20 minut.

  Kvě 01, 2018
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Vím že déčko obsahují ryby a vejce ale co jsem četla tak není na škodu když se bere tento vitamín i umělě, protože z jídla to tělo nějak dýl a hůř zpracovává

  Črv 17, 2018
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  Konzultovala jsem to s lékařem a ten je spíše pro doplňování vitamínu D takhle uměle právě kvůli tomu, jak ho tělo zpracovává. Proto bych proti vigantolvitu a jiným doplňkům nic neměla.

  Zář 12, 2018
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  však dneska ho bere nespočet lidí tak nevím co se tu řeší, můžeme být vůbec rádi že je něco takového k dostání jinak by většina z nás trpěla nějakými problémy .. hlavně teda osteoporózou

  Lis 21, 2018
 • Obrázek uživatele Lenka R.
  Lenka R. (anonym)

  Taky jsem o tom v poslední době četla a myslím si že je to víc než potřeba, akorát nechápu ty články ve kterých píší že stačí jíst potraviny které vitamín d obsahují. Bohužel to nestačí, protože z potravin tělo vitamín zpracovává dýl a hůř a hlavně né v takové míře jaké by mělo. Od toho jsou pak ty doplňky co se dají koupit v lékárně, je jich sice dost ale hodně známý je výše komunikovaný vigantolvit.

  Pro 18, 2018
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Myslím si že každý kdo se v tom trochu orientuje tak bere nějaké vitamíny, však proč ne .. v dnešní době je to prostě potřeba aby tělo fungovalo jak má

  Feb 22, 2019
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Simono a ty nějaké vitamíny bereš? Jaké se ti osvědčily?

  Pro 03, 2019
 • Obrázek uživatele Donna
  Donna (anonym)

  Mě doktorka napsala https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-roztok/ a jsou super. Doplnění vitamínu D a jsem spokojená.

  Pro 22, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama