5 důvodů, proč zařadit kešu do svého jídelníčku

Kešu oříšky jsou oblíbenou pochoutkou, kterou často zakusujeme například ke sklence vína. Věděli jste ale o tom, že jejich konzumace může mít pro naše tělo mnoho benefitů? V článku si povíme, které to jsou.

1) Konzumace snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění

Kešu oříšky jsou bohaté na tzv. dobré tuky. Z většiny je obsah tuků v kešu tvořen nenasycenými mastnými kyselinami. Navíc jde ještě z velké části o tzv. mononenasycené mastné kyseliny. Současně pomohou ořechy v těle nastavit správnou hladinu cholesterolu.

To vše jednoduše řečeno znamená, že konzumace kešu oříšků prospívá našemu srdci a snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárními chorobami.

2) Snižují riziko onemocnění rakovinou

Díky mnoha látkám, které kešu oříšky obsahují, je prokázáno, že jejich pravidelná konzumace snižuje riziko vzniku rakoviny – a nikoli zanedbatelně. Riziko lze snížit až o desítky procent.

Je tomu tak díky tomu, že se v kešu nachází antioxidanty, které brání nádorovým buňkám v růstu. Současně jsou v kešu některé vitamíny a minerály (například měď), které rovněž pomáhají našemu tělu rakovině předcházet, případně s ní úspěšně bojovat.

3) Jsou skvělé do diety

Oříšky obecně jsou doporučované do redukční diety. A kešu nejsou výjimkou. Díky vysokému obsahu „hodného“ tuku pomáhají nastavit správnou hladinu cholesterolu, ale především zasytí náš žaludek. Můžete s nimi tak doplnit nízkokalorické diety (saláty, jogurty…). Kešu jim dodají příjemnou chuť a vašemu tělu pocit zasycení.

Pozor ale na dávkování. Bavíme se o několika kusech (!) kešu denně. Například 3–4 kešu oříšky jsou při hubnutí ideálním množstvím (denní dávku byste totiž měli doplnit i dalšími druhy ořechů). Při nadměrné konzumaci ořechů totiž naopak roste riziko tloustnutí.

4) Budete mít krásnou pleť

Kešu oříšky pomohou vaši pleť hydratovat a zbavit ji škodlivých látek a obecně vám pomoci s vaší péčí o pleť. Pleť bude opět vypadat mladě, svěže a bude doslova zářit. Chcete-li výrazně zpomalit stárnutí a ošálit přírodu, kešu oříšky nesmí ve vašem jídelníčku chybět.

5) Naplní vás energií

Díky poměrně vysokému obsahu kalorií vás oříšky naplní energií na celý den – a to i při malém zkonzumovaném množství. Navíc se vzhledem ke zmíněným zdravotním benefitům budete cítit zkrátka lépe. Pokud dokážete ořechy konzumovat v doporučených denních dávkách a celkově nastavit jídelníček do správné podoby, odměna v podobě přebytku energie po celý den vás rozhodne nemine.

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama