5 nejlepších druhů ovoce proti stresu

Následující ovoce pomáhá tělu odvrátit účinky stresu a pomoc při stresu.

Pomeranče: Bylo zjištěno, že vitamín C pomáhá snižovat stres a vrátit  krevní tlak a hladinu kortizolu na normální úroveň po stresových situacích. Vitamin C je také známý pro posílení imunitního systému. Nešetřete na vitaminu C!

Sušené meruňky: Hořčík je velmi prospěšný pro tělo a meruňky ho obsahují velké množství. Hořčík je známý jako potlačovač stresu a přírodní relaxant svalů.

Avokádo: Avokádo obsahují více draslíku než banány! Draslík pomáhá snižovat krevní tlak. Avokádo má také vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin, které pomáhají při snižování krevního tlaku. Živiny z avokáda pomáhají regulovat hormonální činnost, zvýšit imunitu a podporují buněčnou reprodukci. Pomáhají také vašemu tělu vstřebávat vitamíny a minerály,které  jste získali z ostatních potravin.

Borůvky: Borůvky jsou bohaté na antioxidanty a mají vysoký obsah vlákniny. Jde o nízkokalorické ovoce. Jsou také bohaté  na vitamin C bojující proti stresu.

Banány: Banány mohou být ideální volbou, když pocítíte stres. Jako avokádo jsou bohaté na draslík a jako meruňky mají vysoký obsah hořčíku. Jíst banány může zmírnit bolesti hlavy, které doprovázejí stres. Banán obsahuje také vitamin B6, který může pomoci v boji proti stresu. A konečně, protože banány jsou sladké, zdravým způsobem mohou naplnit potřebu “něčeho sladkého“, která často doprovází stres.

Zdroj: 5 Best Fruits for Stress Relief

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Janča Kroměříž
  Janča Kroměříž (anonym)

  Čauky holky já proti stresu používám Magentu ta je super a pomáhá je to čistě přírodní produkt a neznám jarní ani podzimní ůnavy či nějakej stres a špatnej spánek jíme to s manželem kdiž je třeba a je to super tady je odkaz : http://www.qelife.cz/products/eunike-magenta-doplnek-stravy-90-tobolek/

  Čer 10, 2013
 • Obrázek uživatele Manka
  Manka (anonym)

  Já používám denně dva banány, vyjde mě to levněji a účinek je stejný. Proti stresu banány.

  Čer 10, 2013
 • Obrázek uživatele Bibiama
  Bibiama (anonym)

  berete na to někdo i nějaký doplněk stravy, něco na stress, migrenu?

  Zář 26, 2019
 • Obrázek uživatele Ciona
  Ciona (anonym)

  proti stresu a migreně mně pomáhá puurex https://www.puurex.cz a to jsem zkusila opravdu všechno.

  Říj 29, 2019
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  stres a migrena jsou problemy 21.století. Kdyby na to někdo našel nějaký lek, byla bych jenom ráda

  Lis 22, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama