6 top přínosů bobulí acai pro zdraví

Přínosy pro zdraví bolulí acai byly využívány lidmí pocházejícími z Amazonie po mnoho let. V poslední době se popularita acai bobulí rozšířila do celého světa. Acai mají lahodnou chuť podobnou chuti borůvek s příchutí čokolády a jsou plné zdravých látek. Zde je několik zdravotních výhod, které acai nabízí:

Pomáhá při hubnutí - Acai je nabitá antioxidanty, které pomáhají při hubnutí. Nejen, že bobule pomáhají člověku zhubnout, ale též pomáhají udržet zdravou váhu. Studie z Národního ústavu stárnutí zjistila, že dužina z bobulí má schopnost snižovat negativní účinky stravy s vysokým obsahem tuku. Od té doby se staly doplňky stravy s Acai poulární. Toto použití Acai není zcela úspěšné, ale doplňky přinesly některé pozitivní výsledky. Stále probíhá mnoho výzkumu účinků, Acai, ale zdá se, že plody mají silný dopad na hubnutí.

Zdraví srdce - výzkum ukazuje, že bobule acai jmají velmi vysoký obsah antioxidačních anthocyaninů, které se také nalézají v červeném víně a mají schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krevním řečišti. Bobule jsou navíc plné rostlinných sterolů, které poskytují ochranný účinek srdečním buňkám tím, že zabraňují vzniku krevních sraženin a zvyšují celkový průtok krve. Anthokyaniny jsou též zodpovědné za snížení rizika mrtvice a srdečních záchvatů. Srdeční onemocnění se stává na světě rostoucím problémem a konzumací acai bobulí je možné přirozeně snížit tyto rizika.

Zdravější kůže - Brazilci používají Acai bobule k léčbě různých kožních stavů po celá léta. Mnoho moderních dodavatelů kosmetiky přizpůsobilo své výrobky, aby obsahovaly acaiový olej s vysokým obsahem antioxidantů. Tento olej má schopnost snižovat zarudnutí a podráždění a současně zvlhčuje pokožku. Acai olej je skvělá alternativa k chemickým výrobkům, které mají škodlivé účinky na pokožku. Konzumace bobulí je také prospěšná, chceme-li, aby pokožka vypadala zářivě zdravě.

Silnější imunitní systém a prevence rakoviny - Vitamín C a kyselina ellagová jsou skvělé posilovače imunitního systému,a naštěstí acai bobule majíi vysoký obsah obou těchto látek. Bylo prokázáno, že kombinace vitaminu C a kyseliny ellagové potlačuje růst nádorových buněk. Ačkoli Acai bobule nejsou lék na rakovinu, mohou poskytnout nahléd do výzkumu a pomoci v procesu hledání léků na onemocnění.

Anti-Aging vlastnosti - Jedním z nejznámějších přínosů Acai bobulí je jejich schopnost zpomalit proces stárnutí. To je způsobeno vysokými hladinami antioxidantů v bobulích. Tyto antioxidanty odstraňují volné radikály, které iniciují rozpad vlasů, zubů, kůže a zdraví očí. Konzumace bobulí nebo použití oleje acai může snížit vypadávání vlasů, potlačit tvorbu vrásek a zpomalit rozvoj makulární degenerace.

Prospěšný vliv na nervový systém - Konzumace bobulí je spojena i se zlepšením mentálních funkcí a bystrosti.

Podobné účinky jako bobule acai mají i naše borůvky.

Zdroj: http://www.thespotobx.com/

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama