Arganový olej - Kulinářské využití

Je hojně používán v tradiční kuchyni Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoteny, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Zdravotní benefity arganového oleje:

Snižuje hladinu cholesterolu
Přítomnost esenciálních mastných kyselin a sterolů v arganovém oleji je velmi významná a efektivní  při snižování hladiny cholesterolu v krvi a udržování jeho standardní hladiny.

Pomáhá posilovat imunitu
Esenciální mastné kyseliny jsou nezbytné pro tvorbu prostaglandinu, který pomáhá chránit imunitní systém a má protizánětlivé účinky.

Posiluje zdraví srdce
Vysoký obsah vitaminu E a antioxidantů v arganovém oleji napomáhá zpomalovat proces stárnutí srdce, reguluje srdeční funkci a chrání kardiovaskulární systém.

Anti-rakovinový účinek
Podle nedávného vědeckého výzkumu, na rozdíl od jiných olejů obsahuje arganový olej přirozeně se vyskytující vysokou hladinu vitaminu E, esenciální mastné kyseliny (Omega 3S, Omega 9S) a rostlinných sterolů, které se podílejí na velmi účinné prevenci proti vzniku různých typů rakovin.

Podporuje trávení
Další vědecké výzkumy dokázaly účinky arganového oleje v procesu trávení.  Arganový olej pomáhá zvyšovat tvorbu trávicího enzymu pepsin.

Proti artritidě
Revmatoidní artritida patří do skupiny autoimunitních onemocnění, což znamená, že její základní příčina tkví v porušeném imunitním systému. Ten reaguje proti tkáním vlastního těla a poškozuje je, vyvolává v nich chronicky probíhající zánět. Arganový olej dokáže zpomalit nebo úplně odstranit vznik těchto zánětů.

Přírodní afrodiziakum
Argan olej je také považován za afrodisiakum. To zvyšuje sexuální touhu a vzrušení.

Anti-age účinek
Arganový olej je velmi populární jako anti-age přípravek. Zabraňuje degeneraci svalů a zpomaluje přirozený proces stárnutí.

Pomáhá proti obezitě
Arganový olej může usnadnit kontrolu váhy. Pomáhá při redukčních dietách díky svým vysokým nutričním hodnotám.

 

Alassala arganový olej kulinářský

Alassala arganový olej je 100% přírodní olej za studená lisovaný z pražených mandlí - jader plodů Arganie trnité. Je bohatý na vysoký obsah vitaminu E, antioxidantů, nenasycených mastných kyselin (Omega 3s, Omega 9s) a rostlinných sterolů.
 
Alassala arganový olej se vyznačuje jemnou delikátní oříškovou chutí. Díky vysokému obsahu hodnotných a výživných látek je efektivní především při snižování hladiny cholesterolu v krvi. Zlepšuje trávení a zažívání, chrání kardiovaskulární systém a má protizánětlivé účinky.
Ideální je pro přípravu dipů, salátových dresingů, k dochucení těstovin, ryb nebo masových pokrmů.
Složení:
100% přírodní arganový olej
Obsah balení:
100 ml, 250 ml

Alassala amlou pasta - arganová pomazánka

Amlou neboli argonová pomazánka je vyrobena z pražených mandlí a 100% přírodního argonového oleje. Vyznačuje se výraznou oříškovou chutí.
Amlou pasta je vhodná k roztírání na pečivo nebo suchary. Může se využít jako přísada k výrobě cukroví nebo pečení sladkostí. Vychutnat si ji můžete při snídani jako okamžitý přísun energie nebo jako desert po hlavním jídle. Výborně chutná také smíchaná s medem a pár kapkami argonového oleje.
Alassala Amlou pasta získala zlatou medaily v prestižní gastronomické soutěži.

Složení:
mandle
100% přírodní arganový olej
Obsah balení:
113 g, 226 g

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama