Reklama

Artyčoky - zelenina proti nadýmání

Artyčoky obsahují enzymy inulín a invertázu, které podporují trávení. Francouzští vědci objevili ve 30. letech minulého století v artyčoku účinnou látku cynarin, která podporuje jaterní činnost. Dnes se bezpečně ví, že artyčok způsobí rychlé zmírnění střevních potíží jako je průjem, zácpa a nadýmání.

 

Artyčok je vhodný jako náplň do pizzy, nebo jako součást salátů nebo zeleninových pokrmů.

Artyčoky v rajské omáčce

Přísady:

Reklama

6 naložených srdíček artyčoku

Na omáčku:

2 rajčata, na špičku nože středně ostré hořčice, 1 polévková lžíce olivového oleje, 1 polévková lžíce vinného octa, 1 polévková lžíce sekané petržele, 1 polévková lžíce sekaného kopru, oregano, pepř a sůl.

Příprava:

Vyjměte artyčoky z marinády, osušte je, rozpulte a 6 polovin naskládejte jako věnec kolem talíře. Rajčata spařte a nechejte na talíři. Zatím mícháme sůl a hořčici tak dlouho, dokud se sůl nerozpustí. Pak smícháme s olejem a octem na omáčku. Rajčata oloupeme a pokrájíme na malé kostky a s nasekanou petrželí a koprem přidáme do omáčky. Nakonec okořeníme omáčku oreganem a pepřem a nalijeme ji na artyčoková srdíčka.

Zdroj: Jak se vyléčit vhodnou stravou, nakladatelství Computer Press

Reklama

Komentáře

Jenda (Út, 3. 8. 2010 - 08:08)
zelenina, zvlášť čerstvá je fajn, na střevní problémy užívám pravidlně probiotika, třeba ActiLac a zabírá to
Ryta (Ne, 8. 8. 2010 - 14:08)
Pokud máte problémy s vysokým krevním tlakem, tak vám doporučuji pít odvar z natě artyčoku http://www.prodejbylin.cz/artycok_nat/index.html
pro rytu (Ne, 8. 8. 2010 - 19:08)
to víš že jó, ty dýlerko.
vlasta (Pá, 3. 6. 2011 - 22:06)
Už nemám žádné potíže se zažíváním. Dlouho jsem trpěla s problémem, který vyvolával zvracení ,bolest žaludku, křeče nadýmání. Několikrát jsem byla na vyšetření žaludku i střev. Pokaždé nalezen zánět . Užívala jsem helicid a další léky, ale pokaždé to začalo znova .Pak jsem se dozvěděla o přírodních produkt a začala je užívat. Po 3 měsících užívání Emulipsu Forte jsem mněla od problémů pokoj . Chcete-li se dozvědět vice pište : Vlasta.Fu[email protected] skype : vlastafu nezáv.obch.partner..03-000334

Jana Zelenková (St, 21. 9. 2011 - 21:09)
Emulips Forte (50 ml) je účinný čistě přírodní doplněk pro zlepšení zažívání. Odstraňuje těžkosti žaludku po tučném jídle, problémy s trávením, nadýmáním a zároveň pomáhá regulovat i váhu. Podporuje vylučování trávicích šťáv a žluči, usnadňuje trávení tuků, chrání sliznice trávicího traktu, desinfikuje střevní obsah. Podporuje funkci jater a žlučníku a slinivky břišní. Má silné antioxidační účinky a je vhodný při chronické únavě.
pro více informací www.prirodnilecba.deg.cz
... (Čt, 22. 9. 2011 - 16:09)
http://www.youtube.com/watch?v=SWysy6kBQtE
... (Čt, 22. 9. 2011 - 16:09)
http://www.youtube.com/watch?v=SWysy6kBQtE
Adam (Pá, 1. 7. 2016 - 14:07)
Ahoj kde bych sehnal artycoky v oleji na internetu?
Reklama