Avokádo pomáhá při léčbě i zkrášluje

Avokádo je velmi výživné ? jeho energetická hodnota činí asi 837 J (200 kalorií) velmi kvalitního nevysychavého oleje (do 30%), asi 4% bílkovin, 1% cukru, dusíkaté látky, minerální látky a tanin. Plody jsou bohaté na provitamin A a vitamíny B1, B2, E, D, K, PP, pouze obsah vitamínu C je zanedbatelný.

 

Vnitřní použití

Avokádo se doporučuje u anémie, žaludečně-střevních onemocnění, aterosklerózy, cukrovky. V poslední době v něm byla objevena rostlinná antibiotika, proto je vhodné i jako preventivní prostředek proti střevním infekcím. Je také považováno za afrodiziakum.

Avokádo se konzumuje čerstvé (může se také zmrazit) - používá se do zeleninových salátů, ale i k přípravě majonéz, zmrzlin, a koktejlů. Může se podávat s hořčicí či jen podélně rozkrojené, s vyjmutou peckou, osolené nebo okořeněné, případně pokapané citronem.

Vnější použití

Pro svůj vysoký obsah kyseliny pantotenové se výborně hodí k léčení kožních nemocí a vypadávání vlasů. A vokálový olej se přidává do různých kosmetických výrobků - koupelových olejů pro suchou pleť. Do mastných krémů apod.

Zdroj: Encyklopedie přírodní medicíny

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Aneta
    Aneta (anonym)

    Avokádo je super https://zdravezdravi.cz/potraviny/avokado-a-zdravi-12-duvodu-proc-jist-avokado-pravidelne

    Kvě 26, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama