Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Bio je o životním stylu celé rodiny

Bio není jen módním trendem. Myslet a žít bio se týká každého z nás. Vědecké studie navíc potvrdily, že strava založená na bio potravinách má pozitivní vliv na mateřské mléko a obsahuje vyšší množství omega-3 mastných kyselin.

Dát svému dítěti to nejlepší je touha stará jako lidstvo samo a přes proměnlivost názorů
na to, co je a není zdravé, je nezpochybnitelný fakt, že zemědělská a potravinářská velkovýroba na čas odvedla naši pozornost od samé podstaty věci. Není tedy divu, že se obracíme zpět k přírodě a mnohdy objevujeme to, co naši předkové považovali
za samozřejmé.  Tento návrat dal vzniknout celému systému známému pod pojmem bio.

 Normy pro bio produkty jsou dány zákonem a v tomto duchu jsou i přísně sledovány. Zákonu podléhá i samotné označení bio. Takto označený produkt musí pocházet ze systému ekologického zemědělství. Výrobky v rámci Evropské unie jsou opatřeny jednotným logem - tzv. eurolistem, kde je vyznačen i orgán, který provedl kontrolu. Kontrole podléhá celý proces od pěstování přes zpracování až po prodej výrobků. Bio kvalita produktu tak v sobě zahrnuje bio kvalitu celého procesu.

Bio není tedy jen výrazem toho, zda je tato potravina zdravější než konvenční výrobek. Bio v sobě nese přidanou environmentální hodnotu. Bio a konvenční potraviny mohou být srovnatelné co do prospěšnosti zdraví, liší se však způsobem produkce. Výroba
a konzumace bio potravin tak na člověka působí dvěma směry - přímo při konzumaci, nepřímo pak pozitivním dopadem ekologické zemědělské výroby na životní prostředí.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Ahoj, dělám sociologický výzkum do školy na téma interrupce, jeho součástí je dotazník. Každý má na interrupce odlišný názor a já se snažím zjistit názory lidí na tuhle problematiku. Čím více lidí dotazník vyplní, tím bude objektivnější proto bych Vás chtěla poprosit jestli byste jej mohli vyplnit. Adresa je http://18211.vyplnto.cz/. Děkují Vám, jestli si uděláte chvilku čas na jeho vyplnění.

  Lis 16, 2011
 • Obrázek uživatele Renata Šimíčková
  Renata Šimíčková (anonym)

  Dobrý den, téma BIO je stále aktuálnějí, i když názory na biopotraviny rozděluje společnost. Mnoho lidí má stále Bio spojené se "zrním". Biopotraviny však znamenají pouze návrat k původním zvyklostem zemědělské produkce a zpracovávání potravin bez chemie. BIO úzce souvisí s ekologií. Mnoho informací najdete na http://www.prirodni.strava.cz/. Je zde široký sortiment biopotravin od českých ekofarmářů, ekologických prostředků do myčky, eko hraček a Fair Trade výrobků. Doporučuji Renata

  Pro 14, 2011
 • Obrázek uživatele KATY
  KATY (anonym)

  My už dáváme přednost jen BIO výrobkům...

  Led 05, 2015
 • Obrázek uživatele Patrika
  Patrika (anonym)

  můj oblíbený obchod je bioslunecnice.cz

  Feb 27, 2015
 • Obrázek uživatele Je
  Je (anonym)

  to o financích,pokud si někdo může dovolit,pak ano.

  Feb 27, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama