Capriccino - nová italská káva pro lidi s laktózovou intolerancí

- Espresso, latte, macchiato, capuccino... Itálie je už nyní zemí, kde člověk toužící po kávě má k dispozici víc než širokou volbu nabídek. A nyní k nim přibyla ještě jedna - capriccino, což je nápoj pro ty, kdo trpí laktózovou intolerancí, napsal italský list La Stampa.

    Capriccino je nový horký nápoj z napěněného kozího mléka (capra je italsky koza), a jeho cílem je uspokojit stále početnější skupinu lidí, kteří laktózu obsaženou v kravském mléku jednoduše nesnášejí. A pokud se chtějí vyvarovat i kávy, pak si mohou dát cioccaprino, italskou verzi horké čokolády vyrobenou rovněž z kozího mléka.

    Podle hlavního italského svazu farmářů je v zemi více než 100.000 dětí trpících lakózovou intolerancí, a jen o málo méně dospělých se stejným problémem. Přesto jen zhruba půl procenta místních kaváren a restaurací servíruje mléko, které tito zákazníci mohou pít.

    Letos v zimě se capriccino a cioccaprino začaly prodávat ve střediscích na italských horských svazích a plánuje se rozšířit je do kaváren po celé zemi. Kozí mléko je ovšem dražší než kravské, a proto capriccino stojí dvě eura (asi 50 korun), zatímco klasické cappuccino stojí ve většině italských kaváren kolem 1,20 eura (necelých 30 korun).

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama