Reklama

Chtějte to nejlepší

Možná vás překvapí informace, že nejlepším zdrojem proteinů nejsou, jak nás vždycky učili, živočišné produkty plné skrytého tuku - maso, ryby, drůbež, vejce a mléčné výrobky. Dnes je jasné, že nejvíce proteinů pochází ze zeleninových směsí, ze zrní, kořenové a jiné zeleniny a z bobů, v nezpracované přírodní formě.

Proteiny v jídle i ve vašem těle jsou tvořeny ze stavebních bloků zvaných aminokyseliny, kterých je 22 druhů. Když jíte stravu obsahující proteiny, vaše tělo je rozkládá na aminokyseliny, z kterých si pak znovu buduje potřebné množství proteinů. Tělo si takto dokáže přetvořit 13 z 22 známých aminokyselin. Ty zbývající - "základní" aminokyseliny - musíme získávat z jídla, ale pouze tři z nich, methionin, tryptofan a lysin, je třeba sledovat, protože těch ostatních máme dostatečné zásoby. Není tedy rozdíl v tom, zda získáváte proteiny z živočišných nebo rostlinných produktů. Avšak žádná rostlina, vyjma sójových bobů, neobsahuje všechny základní aminokyseliny. Zajistí je pouze rozmanitá rostlinná strava. 


Zdroj: Štíhlá revoluce - Leslie Kenton

Reklama
Reklama

Komentáře

bajaja (St, 21. 10. 2009 - 10:10)
Koloidní stříbro a zapping.Pomáhá to hodně ale vrací se to.Když si ten organizmus dáte trochu do pořádku KS a zappingem tak Vás ta mizerie z jídla čeká na novo.V pečivu enzymatické urychlovače z Francie,skladování v obilných silech a permanentí ozařování obilí´´boj proti škůdcům moučnému červu´´alfa částice v obilném prachu´´Crohnona n. a ještě k tomu slabomyslné nařízení prasat z EU aby se pečivo balilo do umělé hmoty aby plísně pod igelitem mohli lépe dozrávat díky i urychlovacím enzymům .To co vyroste je ve své podstatě zdravé,až pak lidskou činností se z toho stává docela nebezpečný precedens.Kdyby jsme náš moderní potravinářský průmysl dostali na předválečnou úroveň,alespoň v hygienických limitech.Jo ,lidská činnost jaksi potravinám moc neprospívá.Kdo je zodpovědný ,no přeci hygienická služba a potravinářská inspekce.Je z toho 70% všech nemocí.TO chce televizní hvězdu Mudr Šmatláka nebo Mudr Šmuclera aby se přitočili k televizní hvězdě Vítovi hlavnímu hygienikovi vzali jeho hlavu do rukou a zatřásli s ní.I v lékarnách je na lahvičkách napsáno PŘED UPOTŘEBENÍM ZATŘEPTE.
Reklama