Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Čím trpíme v souvislosti s nesprávnou výživou?

1. Poruchami zažívání a později jeho onemocněními
2. Nadváhou

1. Poruchami zažívání a později jeho onemocněními
Nedostatečná funkce zažívacího traktu vede ke zhoršení příjmu základních živin i nezbytných ochranných látek. Nesprávná výživa a stres zvyšují riziko vzniku chronických zánětů, vředových chorob a rakoviny.

2. Nadváhou
Nadváha vzniklá v důsledku nadměrného příjmu energie, nevhodného poměru základních živin a nedostatku fyzické aktivity, významně zvyšuje riziko vzniku následujících onemocnění: cukrovky, dny, artrózy, infarktu a mozkových příhod, přímo nebo nepřímo také některých forem rakoviny.

3. Špatnou funkcí ledvin
Ledviny zatížené nadměrným množstvím zplodin, vznikajících z nadbytku bílkovin a kuchyňské soli, a poškozené nedostatkem tekutin, přestávají plnit funkci hlavního regulačního orgánu to může být příčinou:
vysokého krevního tlaku, chronických zánětů ledvin, dny, močových a žlučníkových kamenů...

4. Špatnou funkcí jater
Játra "proplachovaná" alkoholem, ničená ukládaným tukem a především přetížená nutností likvidovat nadměrná množství nepřirozených chemikálií, přijímaných stravou (ve stáří a v nemoci také léků), jsou postupně vyřazována z funkce. Důsledkem je celá řada poruch zdraví.

5. Zhoršením tolerance ke stresu psychickému i fyzickému

6. Cukrovkou

7. Aterosklerózou a oběhovými onemocněními

8. Zkrácením dosahovaného věku

9. Rakovinou

A nakonec provokující "zajímavosti": lidé, kteří po většinu života konzumují mírně méně energie, než by teoreticky potřebovali, mají významně nižší riziko vzniku rakoviny. V prevenci i léčbě hrají mnohem větší roli přírodní prostředky, než se přiznává.

zdroj: RNDr. Petr Fořt, CSc. - Zdravá výživa nejen pro ženy

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

  • Obrázek uživatele MArtina
    MArtina (anonym)

    Ahoj všichni! Žádám Vás o účast v průzkumu na téma "Léčba zácpy a průjmu". Jmenuji se Martina Rubešová, studuji Vyšší zdravotnickou školu obor Diplomovaný farmaceutický asistent. Píšu absolventskou práci na téma Léčba zácpy a průjmu. Budu moc ráda, když mi pomůžete s vyplněním dotazníku. http://161.vyplnto.cz Průzkumem zjistím zda lidé více trpí zácpou nebo průjmy, jak se léčí a čím. Předem všem děkuji za spolupráci. :-)

    Kvě 10, 2008
  • Obrázek uživatele alena
    alena (anonym)

    muze skodit ryze kdyz ji jim 6 mesicu

    Dub 14, 2010
  • Obrázek uživatele pro Alenu
    pro Alenu (anonym)

    Jíst 6 měsíců starou rýži je na pováženou.

    Dub 14, 2010
  • Obrázek uživatele Honza
    Honza (anonym)

    Alena nepíše, že jí starou rýži, ale že ji konzumuje dlouho, to je šest měsíců. Ale nenapsala nám co k té rýži ještě přikusuje. Když k nám do země přišli Vietnamci a pracovali v továrně, tak stále měli jen rýži a k tomu 2-3 rohlíky a zeleninu. A tak jsme nad tím kroutili hlavou.... Čím trpím při nesprávné výživě ? Zácpou, nejdu 2 x denně na WC, jak bývá zvykem. To je dobrá zpětná vazba. A také mi pomáhá www.laktazan.cz anebo www.aloe-gel.cz

    Dub 14, 2010
  • Obrázek uživatele Návštěvník
    Návštěvník (anonym)

    Když se stravujeme nepravidelně a převažují nám nezdravá jídla, tak se to často projeví na postavě i tím, že tělo zadržuje vodu. Já když jsem začínala s hubnutím, tak jsem se naučila i pravidelně odvodňovat a myslím, že to zanechává docela viditelný efekt.

    Lis 19, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama