Reklama

Mořské řasy

Jsou nejvýznamnějšími mořskými dary lidstvu. Jejich význam prudce roste zvláště v poslední době, kdy většina zemědělské půdy je zničena intenzívním hnojením, pesticidy, nedostatkem humusu a kyselými dešti. V mnoha krajích vypěstované plodiny neobsahují tabulková množství makro- a mikroprvků, a proto lidé trpí četnými poruchami a nemocemi z jejich nedostatku. Právě mořské řasy-obyčejná mořská tráva - mohou lidstvo zachránit od prudké zdravotní degenerace. Proč?

Mořská voda je podle odborníků ucelená tekutina s obsahem asi 3,5% rozpuštěných anorganických sloučenin. Z hlediska lidské výživy jsou tyto anorganické látky většinou nevyužitelné, protože nejlépe se vstřebávají látky organického původu. Právě mořské řasy jsou schopny tyto mrtvé a neúčinné mikro-a makroprvky ve svém rostlinném těle přeměňovat do organické (pro naše tělo využitelné) formy a ty se stávají záchranou pro nás všechny, kteří máme chuť zdravě žít.

V literatuře se uvádí, že mořské řasy obsahují 59 makro a mikroprvků, některé vitaminy - zvláště významný v dostatečném množství je vitamin B,2, o němž se donedávna předpokládalo, že se nachází pouze v potravinách živočišného původu. Kromě toho řasy obsahují mnoho dalších biologicky aktivních látek. Mořské řasy jsou nejen výborným krmivem pro dobytek, ale hlavně výborným hnojivem pro půdu, která dodá všechny potřebné minerálie.

Zdroj: Léčba výživou - Drahomíra Červená, Karel Červený

Reklama
Reklama

Komentáře

Mgr. Bohdana D… (Pá, 6. 4. 2001 - 14:04)
I sladkovodní řasy jsou zdrojem všeho důležitého, co jakýkoliv živý organismus potřebuje k řivotu. Paradoxně ty nejjednodušší, jednobuněčné řasy jsou nejkomplexnější. Je to logické - každá buňka řasy odpovídá sama za sebe, takže vše životně důležité musí mít - vezměte jí jakýkoliv vitamín, umře, vezměte jí koenzym Q 10, přestáváexistovat, stejně tak zhyne pokud nebude mít vápník, železo, selen atd. atd.

Objevila jsem tablety z jednobuněčné zelené řasy Chlorella, ve srovnání s jinými přípravky, které jsem měla možnost zkusit, velmi kvalitní a kupodivu i velmi cenově přijatelné.

Výše uvedené jsem se pokusila vlastními slovy převyprávět z propagačních materiálů firmy, která tyto tablety distribuuje, jsem schopna mailem zaslat více informací nebo rovnou poslat kontakt na firmu, kde si můžete vyžádat přímo firemní informační materiál. Myslím, že v současné době mají zájem i o lidi, kterým je idea ozdravování pomocí řas natolik blízká, že by (za úplatu) pomohli s rozšiřováním této myšlenky a s distribucí jejich řasy mezi lidi.

I já se domnívám, že dobré věci je třeba pomoct, takže se těším na dopis.


Danny
Jana (Po, 25. 9. 2006 - 20:09)
Jelikož mám velmi nízkou hladinu železa v krvi - poradila mi léčitelka, že si mám sehnat mořskou řasu.V bylinářství mi nabídli sladkovodní řasu Spirulinu,takže mě zaujala vaše nabídka.
pepa nekonečný ing. (Út, 2. 1. 2007 - 13:01)
co to meleš ty dilino bohdano řasy jsou na hovno a k životu jsou nepotřebné...
nechapu (Út, 10. 4. 2007 - 22:04)
"2. 1. 2007 13:01:32, pepa nekonečný ing.
co to meleš ty dilino bohdano řasy jsou na hovno a k životu jsou nepotřebné... "

nechápu na co si tady hraješ ty zhulenče, kdybys raději zahodil tu cigaretu a místo ní tam strčil mořskou řasu, udělal bys lépe ...
Miroslava V. (Út, 18. 3. 2008 - 11:03)
mořské řasy se dosti právem označují za zázrak, jejich účinky jsou az nečekané. Kdo je nikdy neužíval, nedovede si to ani představit. Je sice pravda, že za jeden týden se změny neprojevý, ale užívání veškerých doplňků stravy má být dlouhodobější. Nic jiného nedokáže organismus pročistit tak dokonale ... Kdo nevěří, ať sám vyzkouší. Za tři týdny potznáte své nové já ...
Radka (St, 14. 1. 2009 - 12:01)
Řasy jsou senzační, pojďte si vyměnit recepty a způsoby, jak je používate:) Doporučuji řasy dulse do sendviče!
Maja (St, 14. 1. 2009 - 15:01)
Poraťe prosím, jak je připravovat. Když je chvíli povařím v polívce např., tak je nemůžu do sebe dostat. Pořádně jsou cítit. Které jsou nejvhodnější pro onkolog.pacienty? Děkuji.
nhjbsdb (Po, 9. 2. 2009 - 12:02)
kjhbnbvgb debile
Vojta Kokůtek (So, 2. 10. 2010 - 22:10)
co to meleš ty dilino...Táhni, vyjebanče!
Vilda (Ne, 6. 2. 2011 - 18:02)
I sladkovodní řasy jsou...Lze také použít mořskou řasu na léčení otevřené rány. poradte
Mary (Po, 7. 2. 2011 - 13:02)
Lze také použít mořskou...Mnohem lepší je Aloe vera nebo Chitosan.
joo (Pá, 25. 2. 2011 - 17:02)
co to meleš ty dilino...šulin
abcd (Po, 18. 3. 2013 - 01:03)
šulinmagoři co tam nadavate
Reklama