Reklama

Přidat komentář

Vladka (St, 11. 2. 2004 - 14:02)
A já mám Hanko jiný názor. Nemysli jen na sebe, Ty asi už nejsi malé dítě, které nedovede tak dobře posoudit, co je dobré a co špatné. Že Ty jíš u televize zeleninu a ovoce je správné, asi už máš vlastní názor, ale je faktem, děti sladké a nezdravé věci mnohé děti milují.
Reklamy v televizi, na které se dívají menší děti, které však již mají přístup si sami zakoupit "něco na zub" - a to už tak od 7-mi let určitě zvládnou,je mohou snadno ovlivnit.Působí na ně informacemi o rychlém, ale nezdravém občerstvení, o sladkostech a sušenkách,jogurtech a limonádách plných cukru.Pokud nezasáhne rodič, který nemůže být všudepřítomný, dítě
si určitě takové věci bude kupovat i samo. Ale mnohdy rodiče sami dávají dětem špatný příklad tím, že u televize jedí přeslazené a přesolené pochutiny bez velké pozornosti, protože jsou zaujati programem a neuvědomují si, že díte je pozoruje a myslí si, že tak je to správné.
Napadá mne,proč nejsou reklamy na jablka, hrušky, citóny a taky na zeleninu (no občas na mraženou a sterilovanou, zachraňují to občas i džusy).No jasně, čertvé ovoce a zelenina jsou normální, "obyčejné" věci, ale to jim musí říci rodiče, to za ně televize a reklama neudělá.Jít dětem příkladem je v životě nejdůležitější. Bohužel mám ze svého okolí mnoho špatných příkladů a tak vím, o čem hovořím.
Sama se neřídím reklamou v žádném směru, protože si myslím, že dobrý výrobek reklamu nepotřebuje, prodává se sám, prostě něco zkusím a když mi to nevyhovuje, už si to nekoupím a netýká se to jen jídla lidského, ale i zvířecího i dalších výrobků. Na trhu je X druhů krmení pro psy a kočky, co se týče kvality mnohem lepší, přesto v televizi můžeme vidět reklamu na stále stejný jeden (dva) druhy krmení. A já je zrovna a nekupuji, vím o lepších. Ale jsem dospělá, dítě je dítě a to je ovlivňováno svým okolím, teprve časem si utváří vlastní názor na svět, lidi a další věci.
Nemysli proto vždy jen sama na sebe a zamysli se nad problémem komplexně, televize je sice dobrá společnice, ale špatná přítelkyně po všech stránkách.