Reklama

Dráždidla a stimulancia

Většina lidí konzumuje v jídle obrovská množství dráždidel a stimulancií, tj. látek dráždících nebo stimulujících tkáně. To má za následek nadměrnou tvorbu hlenu a hyperaktivitu nebo hypoaktivitu těchto tkání (orgánů, žláz atd.) a nakonec i jejich selhání, jehož důsledkem jsou chronické a degenerativní choroby. Mezi dráždidla, která lidé každý den vědomě či nevědomě užívají, patří černý pepř, kofein, sůl, glutaman sodný, konzervační látky, umělá sladidla a rafinované cukry. Jejich seznam by byl velice dlouhý.

Tyto látky dráždí sliznici trávicího ústrojí, což způsobuje vylučování hlenu, který ucpává trávicí systém. Také v těle vytvářejí záněty, neboť jsou většinou acidózní nebo zahřívají, čímž vyvolávají imunitní odezvu. Nicméně na poli zdraví se užívá cayenský pepř (pálivá červená paprika) na vysoký krevní tlak a povzbuzení krevního oběhu. Cayenský pepř nepůsobí tak dráždivě jako černý pepř, avšak stimuluje sliznici trávicího ústrojí, což může způsobit nadměrnou produkci hlenu. Jeho hromadění je příčinou městnavých onemocnění včetně ucpaných dutin, zánětu průdušek, zápalu plic a bolestí ucha.

Změníte-li váš životní styl a začnete konzumovat syrovou živou stravu, pocítíte brzy změnu na svém těle. Čím více syrové stravy budete jíst, tím bude vaše tělo pročistěnější a zdravější. Dospějete tak daleko, že již nebudete schopni konzumovat ostrá jídla. Cayenský pepř, cibule a dokonce i česnek na vás budou působit dráždivě.

Stimulancia jsou jednou z lidských vášní. Každoročně jich zkonzumujeme stovky kilogramů nebo litrů. Pijeme tolik kávy, čaje a limonád jako nikdy předtím. Tyto nápoje (s vysokým obsahem taninu, alkaloidů, kyseliny sírové a kyseliny fosforečné apod.) tkáně nejenom stimulují, ale i poškozují. Víte, co se stane s tkání, když na ni nalijete limonádu? Poškodí se. A co se stane, když vložíte do sklenice s limonádou kousek masa? Zkazí se. Limonáda zaněcuje a poškozuje výstelku trávicího ústrojí, o játrech a ledvinách ani nemluvě.

Káva a čaj dráždí a stimulují játra, trávicí ústrojí, srdce, endokrinní systém (štítná žláza, nadledviny, hypofýza, brzlík atd.) a ledviny. Mezi vyznavači zdravého životního stylu se těší velké oblibě kávové klystýry. Osobně je však nedoporučuji, neboť přespříliš stimulují játra a střeva, což nakonec přivodí obrovské vyčerpání a úpornou zácpu. K regeneraci střev užívejte osvědčené bylinné prostředky, které nejsou návykové, vyčistí střeva a upraví jejich činnost.

Reklama

Čokoláda představuje další oblíbené stimulancium. Je silně acidózní a obsahuje značné množství kyseliny oxalové. Jste-li překyselení a konzumujete potravu s vysokým obsahem oxalátů, sloučí se tyto oxaláty s ionizovaným vápníkem, což má za následek tvorbu oxalátovápenatých kamenů, například ledvinových.

K dalším stimulanciím, jimž dnes lidé holdují v nebývalé míře, patří alkohol a rafinovaný cukr. Jsou to silně kyselinotvorné a zahleňující látky. Pivo podporuje bujení kvasinek v těle, což vyvolává potřebu rafinovaného cukru - a máme tu začarovaný kruh. Při cukrovce udržuje alkohol zvýšenou hladinu cukru a stimuluje činnost nadledvin, čím je ještě více oslabuje. Navíc kvašením cukrů obsažených v potravě vzniká v žaludku alkohol. Biologické víno je jediný alkohol, který bych vám doporučil, ovšem ve velmi malém množství.

Rafinovaný cukr je tedy kyselý a má lví podíl na tvorbě hlenu v těle. Již víme, že nahromaděný hlen vyvolává alergie, zánět průdušek, zápal plic, rýmu, chřipku, příušnice, zánět dutin a další druhy městnavých onemocnění. Jakožto kyselá látka přispívá rafinovaný cukr také k zánětu tkání.

Maso je rovněž dobře známé stimulancium, které dráždí a zaněcuje naše tkáně. Je plné antibiotik, hormonů, jaderného odpadu, steroidů, adrenalinu, pesticidů, neruiciuu a několika dalších toxických chemikálií. Všechny tyto látky, smíchané dohromady a uložené ve tkáních masa, působí jako stimulancia, dráždidla a inhibitory. Tyto chemikálie (a adrenalin) vám mohou krátkodobě dodat energii, ale později se budete cítit ještě unavenější než dříve. Navíc maso má vysoký obsah dusíku, který vypuzuje vápník. Vápník musí být v rovnováze s fosforem, avšak v mase tomu tak není, zatímco v rostlinách ano.

Střevní trakt člověka je čtyřikrát delší než masožravců (kočka atd.), s tisíckrát větší absorpční schopností. Vzhledem k rychlému hnití bílkovin z masa a délce našeho trávicího ústrojí dochází k hnilobnému rozkladu těchto bílkovin ještě dříve, než je stačíme vyloučit z těla. Hnití způsobuje acidózu, která v buňkách vyvolává záněty a nakonec je zničí. To samozřejmě dává zelenou našim parazitickým "přátelům". Tyto druhy parazitů působí na oslabené buňky, tkáně, orgány a žlázy velice destruktivně. Maso také obsahuje kyselinu sírovou a kyselinu fosforečnou, které silně stimulují tkáně, vyvolávají v nich záněty a ničí je.

Jinergie by měla vždycky být dynamická neboli buněčná, nikdy vybičovaná zvenčí. Musíte-li konzumovat stimulancia kvůli energii, ukazuje to, že máte oslabené tkáně. Dlouhodobé užívání dráždidel a stimulancií oslabuje a poškozuje tkáně (orgány, žlázy), zejména nervovou soustavu (sympatikus, parasympatikus a autonomní nervovou soustavu) a srdce. Tyto látky vyvolávají palpitace, srdeční arytmii a neurologickou nerovnováhu.

Osvoboďte sebe i tělo od stimulancií a dráždidel a zažijte život pulzující energií - buněčnou energií, která se lavinovitě šíří ze zdravých buněk. Stimulancia a dráždidla představují toliko dočasnou energii, která z dlouhodobého pohledu oslabuje a ničí vaše tělo. Přestaňte jíst pře-kyselující dráždivě a stimulující potraviny, jež vás jen zotročují, když neustále upevňují vaši potřebu stimulace. Tyto potraviny vás oslabují a zvyšují vaši toxicitu. Zvířata nežerou žádná dráždidla ani stimulancia. Tak proč bychom to měli dělat my?

Zdroj: Robert S. Morse - Zázračná detoxikace

Reklama

Komentáře

slovan (Čt, 4. 10. 2007 - 14:10)
Strevni trak cloveka je 4x delsi nez u masozravcu(kocka) - a je i 4x delsi nez u bylozravce kralika. Boze, to je ale snuska kravin.........
miky (Čt, 4. 10. 2007 - 13:10)
teda já sy život bez masa nedokážu představit ... maso do jídelníčku rozhodně patří ...
miky (Čt, 4. 10. 2007 - 16:10)
nehledě na fakt že zdravá mikroflora hnití zabraňuje ...
Králík (Čt, 4. 10. 2007 - 17:10)
A co takhle kulku do hlavy?
4554lkkl (Čt, 4. 10. 2007 - 17:10)
To fakt už radši zdechnout! Ten blb, co napsal dotyčnou knížku by měl být v klecovém lůžku a už z něj nikdy nevylézt. Pak se lidi diví, kde se berou v popülaci anorektičky! Berou se poté, co si přečtou podobou stupiditu a začnou si dávat "kávové klystýry"!
miky (Čt, 4. 10. 2007 - 19:10)
kafe prdelí? tak to určitě pěkně horký ,pač vystydlý kafe je pěknej hnus vážení....
Reklama