Globus nově nabízí i sortiment bezlepkových výrobků

Společnost vychází vstříc žádostem pacientů trpících celiakií.

Praha, 21. dubna 2006; Od dnešního dne je možné ve všech deseti hypermarketech Globus v  České republice koupit bezlepkové výrobky, které jsou vhodné pro lidi trpící celiakií. Rozšíření nabídky bezlepkových produktů do celé prodejní sítě společnosti Globus je reakcí na úspěch zkušebního prodeje těchto výrobků ve třech hypermarketech - v Brně, Čakovicích a na Černém Mostě. ?Nabídku bezlepkových výrobků v našem sortimentu zákazníci prokazatelně ocenili. Proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a rozšířit tuto nabídku do všech hypermarketů Globus,? vysvětluje Boris Malý, vedoucí marketingu společnosti Globus. ?Od května navíc bude pro zájemce o tyto produkty spuštěn i objednávkový systém na internetu. To znamená, že zákazník si bude moci vybrat bezlepkové produkty z naší nabídky on-line, naši zaměstnanci pro něj požadované zboží připraví a on si je na konkrétním hypermarketu pouze vyzvedne,? dodává B. Malý. Důvodem pro zavedení této služby je skutečnost, že se jedná o specifický sortiment, u něhož lze předpokládat větší jednorázové nákupy. Zavedením on-line objednávek chce společnost Globus zajistit, aby zákazníci vždy dostali veškeré zboží ze sortimentu bezlepkové diety v požadovaném množství.

Celiakie je celoživotní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. U lidí s touto nemocí dochází působením lepku ke změnám povrchu sliznice tenkého střeva. V důsledku toho se povrch tenkého střeva zmenšuje a tím se snižuje jeho schopnost trávit a vstřebávat živiny. Jediným způsobem, jak zabránit projevům nemoci, je bezlepková dieta. To znamená úplné vyloučení lepku z potravy. Lepek je obsažen v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu, je tedy nutné vyhnout se všem potravinám, které jsou z těchto obilovin vyrobeny. Některé prameny uvádějí, že tímto celoživotním chronickým onemocněním - trpí 0,3 až 0,5 procenta české populace. Jedná se tedy o několik desítek tisíc lidí.

Zkušební prodej bezlepkových produktů, který probíhal začátkem roku ve třech uvedených hypermarketech, byl reakcí na opakované žádosti zákazníků, kteří jsou zvyklí nakupovat v Globusu bezlepkové uzeniny. Ty vyrábí společnost Globus již tradičně ve vlastní uzenářské dílně, a to bez zlevňujících přísad, mezi něž patří například i mouka. Právě ta je pro bezlepkovou dietu naprosto nepřípustná.

Sortiment bezlepkových výrobků, které lze v  koupit v prodejnách Globus, zahrnuje - vedle již zmíněných uzenin - také pečivo (chléb, housky, rohlíky), wafle a perníčky, směsi na přípravu bezlepkových potravin (bábovka, knedlíky), bezlepkovou mouku a bezlepkové směsi, těstoviny nebo třeba korpus na pizzu. Celkem se jedná o více než 30 výrobků pro bezlepkovou dietu od společností Jizerské pekárny, Schär, Celihope, Mantler, Novalim či Glutano. ?Zavedení bezlepkových výrobků do všech hypermarketů Globus  jsme navíc podpořili slevami a dalšími akcemi, které trvají do konce května,? říká Josef Pejzl, vedoucí nákupu suchých potravin společnosti Globus.

Kompletní přehled nabízených bezlepkových produktů najdou zájemci na www.globus.cz v sekci Bezlepková dieta.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Simona Kukrálová
  Simona Kukrálová (anonym)

  No já mam tu Bezlepkovou Dietu

  Čer 25, 2007
 • Obrázek uživatele Simona Kukrálová
  Simona Kukrálová (anonym)

  A je mi 9 let!!

  Čer 25, 2007
 • Obrázek uživatele Simona Kukrálová
  Simona Kukrálová (anonym)

  A je mi 9 let!!

  Čer 25, 2007
 • Obrázek uživatele Jiří
  Jiří (anonym)

  Dietní tabulky v elektronické podobě s programem,který počítá sám,vše vypracováno pro dceru,mohou obsluhovat děti samy.Kontakt dietni.tabulky"centrum.cz

  Bře 17, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  já můžu jíst cokoliv kromě hovínek

  Črv 29, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama