Reklama

Houby jako superpotravina podporující zdraví

Chcete si trochu podpořit imunitu, ale nevíte, jak začít? Pokud chcete zvýšit svoje šance proti chřipce, vyzkoušejte novou superpotravinu – houby. Houby mají i mnohé další pozitivní vlivy na zdraví.

Houby jsou již dlouhou dobu v kultuře Dálného východu uznávány pro své léčivé vlastnosti. Jsou plné vitamínů a minerálů, které potřebujeme pro své zdraví a které přispívají k udržení zdravého imunitního systému.

Britská firma G&Gvitamins zkombinovala BIO sušené houby - pomalu pěstované červené reishi, s výživnými maitake a shiitake, lví hřívou, cordycepsem a chagou. Vše je rozemleto na jemný prášek a naplněno do rostlinných kapslí, aby vznikla BIO Směs hub - 90 kapslí, která neobsahuje žádné těžké kovy ani jiné nežádoucí látky.

Reishi (česky lesklokorka)
Známá jako „královna hub“, reishi nebo lingzhi, je jednou z nejslavnějších hub v asijské kultuře, užívaná pro podporu dlouhověkosti, imunity a duševní jasnosti. Houby reishi, které pocházejí z částí Asie, včetně Číny, Koreje a Japonska, rostou nad zemí a vytváří plodnice, které se rozemelou na jemný prášek.
Tyto léčivé houby mají přirozeně vysoký obsah vitamínu D2, který zvyšuje imunitu, a vitamin B3 (niacin), který udržuje hladinu energie a bojuje proti únavě.

Shiitake (česky houževnatec)
Stovky let se v Asii oslavují shiitake houby pro jejich bohatou pikantní chuť a zdravotní přínosy. Předpokládá se, že mají antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Tyto houby pocházejí z východní Asie a jsou zdrojem riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamin B3) a vitamínu D2. Dodávají energii, podporují imunitu a chrání buňky těla před oxidačním stresem.
Houby Shiitake jsou jedinečné v tom, že obsahují všech osm esenciálních aminokyselin a esenciální mastnou kyselinu zvanou kyselina linoleová, které mohou podporovat budování svalů a zlepšovat trávení.

Reklama

Maitake (trsnatec lupenitý či sírovec)
Věděli jste, že „maitake“ v japonštině znamená „tanec hub“? Má se za to, že houba dostala své jméno poté, co lidé tančili šťastně, když ji našli v přírodě a objevili její neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Houba rostoucí v divokých částech Japonska, Číny a Severní Ameriky roste na dně dubu, jilmu a javoru.
Houby maitake obsahují vitaminy B včetně riboflavinu (vitamín B2) a niacinu (vitamin B3), které jsou prospěšné pro fungování nervového systému, udržují zdravou pokožku a snižují únavu. Jsou také zdrojem beta-glukanů, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi.

Hericium (lví hříva)

Hericium, známý také jako Lví hříva, má zvláštní vzhled a výrazný chuťový profil. Obsahuje látky, které mohou podporovat zdraví mozku a nervového systému. Výzkumy naznačují, že hericium může mít neuroprotektivní účinky a být užitečný při podpoře růstu nervových buněk.

Cordyceps (housenice čínská)

Cordyceps - housenice čínská -  jsou známé pro svou schopnost zvyšovat energii a vytrvalost. Tyto houby obsahují látky, které mohou zlepšovat kyslíkový transport v těle, což může být prospěšné pro sportovce a jedince s nízkou úrovní energie. Navíc se cordyceps často spojují s podporou respiračního systému a zlepšením sexuální vitality.

Chaga (čaga - rezavec šikmý)

Chagaje houba rostoucí na březových stromech a je známá svými antioxidačními vlastnostmi. Obsahuje fenoly, polyfenoly a betuliny, které jsou spojovány s potlačováním oxidačního stresu a podporou imunitního systému. Chaga může být užitečná i při podpůrné léčbě některých onemocnění. 

8 způsobů, jak může BIO směs hub podpořit vaše zdraví.

Podpora imunitního systému
Bez ohledu na to, jaké je roční období, náš imunitní systém dokážou vždy posílit. Houby jsou jedním z jediných přírodních rostlinných zdrojů vitamínu D, který je nezbytný pro podporu imunitního systému a ochranu našeho těla před nemocemi a infekcemi.
Kromě posílení naší imunity houby jsou nabity vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), které jsou všechny prospěšné pro fungování nervového systému.
To není vše. Mnoho vědeckých studií naznačuje, že hlavními aktivními složkami v hubách jsou alfa-glukanové a beta-glukanové látky, které jsou známy svým účinkem na imunitní systém, což pomáhá tělu účinněji bojovat s nemocemi a infekcemi.

Dodávání energie a snižování únavy
Dlouhé, chladné a temné dny v zimě mohou způsobit, že se všichni cítíme zpomalení a nemotivovaní. Když jsou naše energetické hladiny nízké, začneme se cítit unavení, což oslabuje imunitní systém.
Chcete se cítit více plni energie? Vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), jakož i minerály mědi a manganu přispívají k normálnímu metabolismu poskytujícímu energii, povzbuzují tělo a snižují únavu.

Posílení mozku
Cítíte se trochu na dně? Přidání houbového prášku do vaší stravy může pomoci zvýšit vaši náladu a potenciálně zmírnit úzkost a stres. Kombinace reishi, shiitake a maitake poskytuje dobrý zdroj vitamínů B thiamin (vitamin B1), riboflavin (vitamin B2), niacin (vitamin B3) a biotin (vitamin B7), které prospívají psychologickým funkcím.

Pomoc při snižování hladiny cholesterolu v krvi
Alfa-glukany a beta-glukany jsou komplexní cukry, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi. Mohou pomoci snížit celkové množství cholesterolu a LDL (lipoproteiny o nízké hustotě), jinak známého jako „špatný“ cholesterol.

Pomoc při udržování zdravých kostí
Máte obavy o zdraví vašich kostí? Vitamin D2 je nezbytný pro pomoc tělu vstřebávat vápník a růst zdravých kostí. Vitaminy B5 a B6 jsou také nezbytné pro udržení zdravých zubů, kostí a nehtů.

Ochrana před oxidačním stresem
Houby jsou přirozeným zdrojem riboflavinu (vitamín B2), mědi a manganu, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem a vyrovnávají počet volných radikálů v těle.

Energetická podpora pro vaše cvičení
Potřebujete pro svůj trénink energetickou podporu? Selen přispívá k podpoře kardiovaskulárních funkcí, pomáhá tělu a svalům během cvičení podávat výkon mnohem účinněji.

Podpora pro vaši pokožku a vlasy
Množství vitamínů B v houbách včetně niacinu (vitamín B3), vitaminu B5, B6 a biotinu (vitamín B7) jsou nezbytné pro udržení zdravé kůže a vlasů.

MK

 

 

Reklama

Komentáře

Slevouš (Út, 3. 3. 2020 - 13:03)
houby miluju v jakékoliv formě. V zimě hlívu nebo ty shitake a podobný.
! (Út, 3. 3. 2020 - 13:03)
Kdo o tom rozhodl, že tyto houby mají tolik léčivých účinků? Asi firma, která je dodává. A pokud to není pravda, jde o klamavou reklamu, kterou by měla řešit ČOI.
Georg (Út, 3. 3. 2020 - 17:03)
Ale hovno,ty jen podezříváš. Jako profimykolog tvrdím to samé. Už mě serou lidi jako ty,co berou život jako prachy,prachy,prachy. Hovada!
Novotný (Út, 3. 3. 2020 - 19:03)
Georg to vystihl přesně!
Sabina (Pá, 18. 6. 2021 - 21:06)
tak záleží za co chcete utratit peníze, ale pokud chce být člověk zdraví, tak raději zainvestuje do kvalitních extraktů co mají i kvalitní zpracovaní
Návštěvník (Pá, 18. 6. 2021 - 22:06)
Souhlas. Nejlépe se osvědčil extrakt z Amanita phalloides.
Reklama