Houby jako superpotravina podporující zdraví

Chcete si trochu podpořit imunitu, ale nevíte, jak začít? Pokud chcete zvýšit svoje šance proti chřipce, vyzkoušejte novou superpotravinu – houby. Houby mají i mnohé další pozitivní vlivy na zdraví.

Houby jsou již dlouhou dobu v kultuře Dálného východu uznávány pro své léčivé vlastnosti. Jsou plné vitamínů a minerálů, které potřebujeme pro své zdraví a které přispívají k udržení zdravého imunitního systému.

Britská firma Naturya zkombinovala sušené houby - pomalu pěstované červené reishi, s výživnými maitake a shiitake. Vše je rozemleto na jemný prášek, aby vznikla Organic Mushroom SuperBlendNaturya Bio Houbová super směs 100 g

Houby v prášku jsou neuvěřitelně snadným a všestranným způsobem, jak sklízet všechny nutriční výhody hub z jedné porce. Lžíci houbového prášku lze jednoduše vmíchávat do koktejlů, do polévky nebo přidat do smažených hranolků nebo přimíchat do kávy pro podporu zdraví.

Reishi, maitake a shiitake patří mezi nejuznávanější houby v asijské kultuře. Uznávané jsou pro své bioaktivní vlastnosti, byly obratně kultivovány a konzumovány v této části světa po tisíciletí.

Reishi (česky lesklokorka)
Známá jako „královna hub“, reishi nebo lingzhi, je jednou z nejslavnějších hub v asijské kultuře, užívaná pro podporu dlouhověkosti, imunity a duševní jasnosti. Houby reishi, které pocházejí z částí Asie, včetně Číny, Koreje a Japonska, rostou nad zemí a vytváří plodnice, které se rozemelou na jemný prášek.
Tyto léčivé houby mají přirozeně vysoký obsah vitamínu D2, který zvyšuje imunitu, a vitamin B3 (niacin), který udržuje hladinu energie a bojuje proti únavě.

Shiitake (česky houževnatec)
Stovky let se v Asii oslavují shiitake houby pro jejich bohatou pikantní chuť a zdravotní přínosy. Předpokládá se, že mají antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Tyto houby pocházejí z východní Asie a jsou zdrojem riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamin B3) a vitamínu D2. Dodávají energii, podporují imunitu a chrání buňky těla před oxidačním stresem.
Houby Shiitake jsou jedinečné v tom, že obsahují všech osm esenciálních aminokyselin a esenciální mastnou kyselinu zvanou kyselina linoleová, které mohou podporovat budování svalů a zlepšovat trávení.

Maitake (trsnatec lupenitý či sírovec)
Věděli jste, že „maitake“ v japonštině znamená „tanec hub“? Má se za to, že houba dostala své jméno poté, co lidé tančili šťastně, když ji našli v přírodě a objevili její neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Houba rostoucí v divokých částech Japonska, Číny a Severní Ameriky roste na dně dubu, jilmu a javoru.
Houby maitake obsahují vitaminy B včetně riboflavinu (vitamín B2) a niacinu (vitamin B3), které jsou prospěšné pro fungování nervového systému, udržují zdravou pokožku a snižují únavu. Jsou také zdrojem beta-glukanů, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi.

8 způsobů, jak může Organic Mushroom SuperBlend podpořit vaše zdraví.

Podpora imunitního systému
Bez ohledu na to, jaké je roční období, náš imunitní systém dokážou vždy posílit. Houby jsou jedním z jediných přírodních rostlinných zdrojů vitamínu D, který je nezbytný pro podporu imunitního systému a ochranu našeho těla před nemocemi a infekcemi.
Kromě posílení naší imunity houby jsou nabity vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), které jsou všechny prospěšné pro fungování nervového systému.
To není vše. Mnoho vědeckých studií naznačuje, že hlavními aktivními složkami v hubách jsou alfa-glukanové a beta-glukanové látky, které jsou známy svým účinkem na imunitní systém, což pomáhá tělu účinněji bojovat s nemocemi a infekcemi.

Dodávání energie a snižování únavy
Dlouhé, chladné a temné dny v zimě mohou způsobit, že se všichni cítíme zpomalení a nemotivovaní. Když jsou naše energetické hladiny nízké, začneme se cítit unavení, což oslabuje imunitní systém.
Chcete se cítit více plni energie? Vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), jakož i minerály mědi a manganu přispívají k normálnímu metabolismu poskytujícímu energii, povzbuzují tělo a snižují únavu.

Posílení mozku
Cítíte se trochu na dně? Přidání houbového prášku do vaší stravy může pomoci zvýšit vaši náladu a potenciálně zmírnit úzkost a stres. Kombinace reishi, shiitake a maitake poskytuje dobrý zdroj vitamínů B thiamin (vitamin B1), riboflavin (vitamin B2), niacin (vitamin B3) a biotin (vitamin B7), které prospívají psychologickým funkcím.

 

Pomoc při snižování hladiny cholesterolu v krvi
Alfa-glukany a beta-glukany jsou komplexní cukry, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi. Mohou pomoci snížit celkové množství cholesterolu a LDL (lipoproteiny o nízké hustotě), jinak známého jako „špatný“ cholesterol.

Pomoc při udržování zdravých kostí
Máte obavy o zdraví vašich kostí? Vitamin D2 je nezbytný pro pomoc tělu vstřebávat vápník a růst zdravých kostí. Vitaminy B5 a B6 jsou také nezbytné pro udržení zdravých zubů, kostí a nehtů.

Ochrana před oxidačním stresem
Houby jsou přirozeným zdrojem riboflavinu (vitamín B2), mědi a manganu, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem a vyrovnávají počet volných radikálů v těle.

Energetická podpora pro vaše cvičení
Potřebujete pro svůj trénink energetickou podporu? Selen přispívá k podpoře kardiovaskulárních funkcí, pomáhá tělu a svalům během cvičení podávat výkon mnohem účinněji.

 

Podpora pro vaši pokožku a vlasy
Množství vitamínů B v houbách včetně niacinu (vitamín B3), vitaminu B5, B6 a biotinu (vitamín B7) jsou nezbytné pro udržení zdravé kůže a vlasů.

Jak lze houby užívat?

Při konzumaci čerstvých hub mohou houby mít dřevitou hořkou chuť. Samy o sobě nemusí chutnat úžasně, ale když jsou přimíchány do receptů, jsou neuvěřitelně vyživující a chutné.
Houby SuperBlend od Naturya v bio kvalitě jsou neuvěřitelně univerzální a snadno se začleňují do každodenní rutiny (bez nutnosti uchýlit se k tobolkám).
Zkuste vmíchat lžíci do své ranní kávy, koktejlů nebo misky ovesné kaše. Jaký lepší způsob, jak začít den, než s dávkou hub bohatých na vitamíny B a D.

Houby ale nejsou jen na snídani. Na oběd a večeři si můžete také pochutnat na výhodách hub. Zaměňte avokádový toast za toust  s divokými houbami nebo posypte smažená jídla na pánvi (stir-fry) Bio houbovou směsí od firmy Naturya.

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Slevouš
  Slevouš (anonym)

  houby miluju v jakékoliv formě. V zimě hlívu nebo ty shitake a podobný.

  Bře 03, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Kdo o tom rozhodl, že tyto houby mají tolik léčivých účinků? Asi firma, která je dodává. A pokud to není pravda, jde o klamavou reklamu, kterou by měla řešit ČOI.

  Bře 03, 2020
 • Obrázek uživatele Georg
  Georg (anonym)

  Ale hovno,ty jen podezříváš. Jako profimykolog tvrdím to samé. Už mě serou lidi jako ty,co berou život jako prachy,prachy,prachy. Hovada!

  Bře 03, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama