Hroznový cukr - první pomoc při nedostatku energie

Chybí vám energie, cítíte se unavení a špatně se soustředíte? Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak jste zralí na první pomoc v podobě hroznového cukru. Ten se z úst do krevního řečiště dostane během dvou minut a vašemu organizmu tak okamžitě dodá potřebnou dávku energie.

Hroznový cukr neboli dextróza je nejrozšířenější jednoduchý cukr, který se volně vyskytuje v mnoha ovocných plodech, zejména v hroznovém víně, v medu či ve složených cukrech.

Molekuly tohoto cukru garantují rychlé dodání energie všem buňkám těla a jsou palivem zejména pro nervový systém a svalstvo. Doba, za kterou pronikne hroznový cukr z úst do krevního řečiště, je totiž sotva dvě minuty,“ říká RNDr. Eva Holubová ze společnosti Naturprodukt.

Hroznový cukr je snadno a rychle stravitelný, doporučuje se na celkové posílení organismu a jako zdroj energie při nechutenství doprovázejícím různá onemocnění a také při špatné funkci a onemocněních jater, například mononukleóze nebo žloutence.

„Jako rychlý zdroj energie je vhodný i při zátěži v zaměstnání, ve škole a při sportovních aktivitách, kdy má organismus obzvláště vysokou spotřebu energie. Pro diabetiky je zase ideálním sacharidem pro odstranění nízké hladiny cukru v krvi,“ dodává RNDr. Eva Holubová.
Kromě přirozeného výskytu v ovocných plodech se dá hroznový cukr pořídit i ve formě bonbónů.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Autor zřejmě čerpal z nějaké hodně staré literatury. Už desítky let se místo výrazu "dextróza" používá název "D-glukóza".

  Srp 08, 2013
 • Obrázek uživatele BULIKU
  BULIKU (anonym)

  TVOJE STAROSTI NA 6U KEBULI!DÁT TI REJČ DO RUKY,VOLE.

  Srp 23, 2013
 • Obrázek uživatele Glukopur
  Glukopur (anonym)

  Hroznový cukr se dá kromě různých bonbonů pít i jako nápoj. Rozmíchá se ve vodě nebo i v mléku apod. Maximálně ale 100 g za den. Tento cukr má menší sladivost než běžný cukr! Můžu odkázat na stránky http://www.glukopur.cz kde je o hroznovém cukru více informací.

  Led 21, 2015
 • Obrázek uživatele janicka
  janicka (anonym)

  Ještě pomahaji kapky z konopi. Mam s nimi dlouhodobe dobře zkusenosti. :)

  Feb 18, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama