Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jak jsou fermentované potraviny prospěšné vašemu zdraví

Když začnete pravidelně konzumovat fermentované potraviny, můžete zásobit vaše tělo probiotiky, vitamíny a živými enzymy.

Kvašení (fermentace) potravin a nápojů je praxe, která může proměnit obyčejná jídla v živinami naplněné superpotraviny.

Konzumace fermentovaných potravin má několik výhod:

Pomáhají odstranit toxiny z těla.
Podporují čistou pleť.
Výrazně posilují imunitní systém.
Zlepšují trávení.
Pomáhají tělu vstřebávat a využívat živiny.
Pomáhají předcházet nemocem a bojovat proti zánětům.
Zvyšují energii.
Harmonizují hladiny hormonů.

Konzumace fermentovaných potravin přispěje k vytvoření prosperujícího ekosystému ve vašem těle, který vám přinese rovnováhu, pomůže předcházet nemocem a naplní vás energií!

Zdroj: Mindbodygreen

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Článek je velmi zajímavý, rozhodně mě přesvědčil o tom, že bych fermentované potraviny chtěla vyzkoušet. Jenže mi tu bohužel chybí nějaká informace, kde bych mohla takové potraviny sehnat.

  Črv 21, 2021
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Pokud chcete vyzkoušet fermentované potraviny, tak na Vašem místě rozhodně vyzkouším kimchi. Kimchi je salátek z kvašené zeleniny, který má ráda celá naše rodina. Je to velmi zdravé, kimchi patří totiž dokonce mezi 5 nejzdravějších potravin na světě.

  Črv 24, 2021
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  To zní hodně zajímavě. A kde tedy to kimchi mám koupit?

  Črv 25, 2021
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Určitě si ho objednejte z internetového obchodu kimchiclub .cz. Tady prodávají opravdu kvalitní kimchi, které vyrábí přímo v Česku z lokáních surovin. Já jsem dokonce i členem jejich klubu, takže můžu čerpat hned několik výhod. Například mám dopravu zdarma, pohlcovač pachů do lednice nebo velkou slevu na produkty.

  Črv 26, 2021
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Hodně jsem si o tom načetla, jak moc jsou tyto potraviny pro tělo a hlavně správné zažívání prospěšné. Navíc jsem už i něco zkoušela, ale nějak moc mi to nesedlo. Jakou máte zkušenost vy?

  Dub 20, 2022
 • Obrázek uživatele Anna Drábková
  Anna Drábková (anonym)

  Když to tak hodnotím, tak asi nejvíc co jsem si zamilovala jsou miso polévky…. Kupuju si už celkem pravidelně miso polévky, které připravíte doma, v práci ne bo na cestách velmi dnadno. Staší lžičku miso polévky smíchat s teplou vodou do 60 stupňů a máte super jídlo plné živin.

  Dub 21, 2022
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Kdety miso polévky kupujete?

  Dub 22, 2022
 • Obrázek uživatele Anna Drábková
  Anna Drábková (anonym)

  od kojibakers. Mají tam velký výběr. Pokud to budete zkoušet, tak rozhodně stojí za to vzít degustační sadu, kterou tam prodávají. Také jsem to tam na začáku udělala a teď už si kupuji příchutě, které mi nejvíc sedí.

  Dub 24, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama