Jak připravit své vlastní domácí mandlové mléko

Domácí mandlové mléko můžeme přidávat do zelených smoothies, koktejlů či používat jako kravské mléko.

Namočení mandlí pomáhají se zažíváním. Mandle obsahují třísloviny a inhibitor enzymu, který se uvolňuje při namočení. Po namočení přebytečnou vodu scedíte a před přípravou mléka mandle opláchnete. Mandlovou drť vysušte a použijte jako mandlovou mouku nebo ji přidejte do oleje a použijte jako pleťový peeling.

Přísady na domácí mandlové mléko:
1 šálek syrových mandlí, namočených přes noc
4-5 šálků vody
1 lžičku čistého vanilkového extraktu
3-5 datlí namočených po dobu 20 minut  (nemusíte  přidávat sladidla, ale někteří lidé je přidávají)

Návod:
Krok 1: Vložte mandle do velké mísy a naplňte vodou, dokud nejsou mandle potopeny. Zakryjte utěrkou a nechte na chladném místě po dobu asi 24 hodin. Můžete je namočené dát do lednice, aby se zabránilo riziku kvašení. Přebytečnou vodu vylijte a mandle opláchněte čistou vodou.
 
Krok 2: Vložte mandle do mixéru s 4-5 šálky vody. Přidejte vanilku a datle. Můžete použít jakýkoliv vysokorychlostní mixér. Směs mixujeme na vysoké otáčky asi 30 sekund nebo dokud nejsou ve směsi žádné velké datle nebo mandlové kusy. Vznikne hustá bílá tekutina s množstvím pěny na povrchu.

Krok 3: Mandlové mléko přecedíme přes plátno nebo jemné síto s pomocí lžíce, kterou vymačkáte nahromaděnou dužinu.
 
Čerstvého mandlové mléko skladujte v lednici a pokuste se ho spotřebovat do týdne. Před každým použitím mléko promíchejte. Můžete jej použít na přípravu smoothies nebo pít přímo. Používejte jako obyčejné mléko.

Co dělat s mandlovou dužinou
Když budete mít dost zbytků mandlové dužiny, můžete ji smíchat  s vanilkou a datlemi, což bude mírně sladké. Ze směsi můžete připravit raw sušenky s vlákninou,  pomazánku nebo ořechové máslo s celerem. Neváhejte a experimentujte s dalším použitím mandlové vlákniny!

Zdroj:  http://www.incrediblesmoothies.com/recipes/how-to-make-your-own-almond-m...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Eliška
    Eliška (anonym)

    Díky za článek. Mandlové mléko už jsem párkrát zkoušela, ale asi mám slabý mixér, takže nikdy nebylo tak chutné jako z obchodu. Proto si ho většinou kupuji, hlavně Take It Veggie z Kauflandu, které budou mít zrovna od čtvrtka v akci. Leták když tak tady > https://www.letakomat.cz/kaufland/akcni-letak-od-ctvrtka-26-07-2018/

    Črv 23, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama