Jak zařadit superpotraviny do svého jídelníčku: Acai

Spirulina, chlorella, acai, maca, baobab, mladý ječměn, mladá pšenice, kakao, lukuma, chia semínka, kamu kamu a mnoho dalších - to jsou názvy potravin, které jsou nabity vitamíny, minerály a živinami. Prodávají se buď jako potravinové dopňky v tobolkách nebo v práškové formě. Právě prášková forma je ideální pro zařazení těchto zdraví a kondici prospěšných potravin do každodenního jídelníčku.

Acai jsou na antioxidantt a vitamíny bohaté fialové bobule, které rostou na palmách na březích Amazonky.  Když dozrají, jsou rychle sušeny mrazem, aby se uchovaly všechny živiny. Výsledkem je purpurový prášek, který může chránit buňky před oxidačním stresem, udržet zdravý nervový a poskytuje esenciální mastné kyseliny, které podporují srdce, játra a zdraví mozku.

Snadno se používá a má poměrně příjemnou chuť. Může být hozen do všech vašich oblíbených zdravých potravin - ovesné kaše, koktejlů, džusů, salátů a jogurtů.

Doporučení: Bio Acai - prášek od firmy Naturya pochází ekologicky obhospodařovaných družstev v oblasti Para v severní Brazílii a je geniální v smoothies nebo ve směsi s vodou pro rychlé nakopnutí energie.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele xl
  xl (anonym)

  Superpotraviny, proč ne. Tyhle bobule jsou určitě skvělé, skvělá jsou i česká jablka a hrušky a superpotravinou je pro mě nejen vločky, ale třeba i dobré kuře a brambory či zelí. Superpotraviny, to zavání byznysem. Řada z nich není špatných, ale jsou jen předražené a takový význam nemají. Jsou vhodné pro lidi v místě nebo pokud za rozumnou cenu jsou po celém světě, tak proč ne. Celem se obejdu bez pseudoobilovin za 150Kč kilo a dražších. Stačí mi česká pohanka, kterou seženu za 60Kč kilo nebo čočka, za kterou dám tak 25Kč za půl kila. Vegetariánství a marketing na bio a superpotraviny, to je úžasný byznys. Vymývání mozku, řeči o zdravotní prospěšnosti a hlavně prachy. Dřív bývala pohanka levnější než pšenice, když mouka stojí v akci 7,50, tak by totéž mohlo stát kilo pohanky. Nicméně byznys je byznys a tak se prodává za 60kč, i když výrobní náklady jsou fakt nízké.

  Říj 01, 2014
 • Obrázek uživatele Radmila
  Radmila (anonym)

  Acai jsem užívala nejdřív ve formě rozpustných prášků, které dobře chutnají. Teď jsem si z netu objednala kapsle, které také vychází výhoně po přepočítání.

  Feb 26, 2016
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  já mám zkušenosti jen s těmi prášky, které mi moc chutnají. :-)

  Feb 27, 2016
 • Obrázek uživatele Klaudie
  Klaudie (anonym)

  Můžete mi někdo poradit přímo konkrétní doplněk? Díky. :)

  Feb 28, 2016
 • Obrázek uživatele jo
  jo (anonym)

  Můžete mi někdo poradit...Acai.

  Feb 28, 2016
 • Obrázek uživatele Radmila
  Radmila (anonym)

  Ten Acai brala od Iswari a teď užívám tablety Guaranaplus Acai, co sjem si objednala na fitness4u. Chce se to prostě někde rozhlédnout, bývá toho dost všude. :)

  Feb 29, 2016
 • Obrázek uživatele Adam
  Adam (anonym)

  ten acai mam taky a jsem spokojeny hodne

  Dub 04, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama