Reklama

Jaká je certifikace manukového medu a význam čísel na etiketách

Každá sklenice medu Manuka Doctor je označena čísly, která ukazují sílu obsahu MGO a potvrzují, že se jedná o originální manukový med. Odborníci z firmy Manuka Doctor a certifikovaných laboratoří vysvětlují, co všechna čísla na etiketě znamenají.

 

Testování manukového medu

Co znamená MGO v manukovém medu?
MGO hodnocení na přední části každé nádoby s manukoým medem ukazuje sílu antimikrobiální aktivity medu.

MGO je zkratka pro methylglyoxal, přirozeně se vyskytující látku jedinečnou pro med vyrobený z nektaru získaného z keře Manuka. Vědecké testy prokázaly, že tato chemická látka má antimikrobiální vlastnosti a čím více jí med obsahuje, tím větší je jeho schopnost bojovat proti patogenům.

Hodnota MGO začíná kolem 30 a dosahuje až 1000.

Reklama

Obecně platí, že med s hodnotami MGO mezi 30 a 70 je ideální pro každodenní použití.

Med s hodnotami MGO mezi 100 a 240 je vhodný v období větší zátěže.

Medy nad 340 jsou produkty s maximální silou, které jsou nejlepší pro příležitostné použití, když to opravdu potřebujete.

Dr. Young Mee Yoon, technický ředitel společnosti Manuka Doctor, vysvětluje: „Hodnocení MGO je stanoveno vědeckou chemickou analýzou, která zkoumá tři různé chemikálie přítomné v medu. Výsledky nám říkají úroveň aktivity medu.

Testujeme veškerý náš med, abychom stanovili jeho hladinu MGO, nejprve na Novém Zélandu pomocí vlastního vysoce technického vybavení a poté znovu v nezávislé laboratoři, když med dorazí do Velké Británie, což znamená, že můžeme zaručit správnost hodnocení MGO uvedené na štítku.“

Testovaná certifikovaná Manuka.

Každá sklenice medu Manuka Doctor nese štítky potvrzující, že med splňuje přísnou definici manukového medu stanovenou novozélandskou vládou a je „Testovaná certifikovaná Manuka“.

To znamená, že každá šarže byla testována v nezávislé laboratoři na pět klíčových markerů, které prokazují, že med byl vyroben z nektaru shromážděného včelami z keře Manuka. Markery jsou tvořeny čtyřmi přirozeně se vyskytujícími chemikáliemi a jedním markerem DNA z pylu Mānuka.

Monofloral nebo multifloral - a celá spousta čísel!

Naše sklenice také uvádějí, že med je „monofloral“ nebo „multifloral“. To vám řekne, zda je med vyráběn převážně z nektaru z keře Mānuka (monofloral) nebo z kombinace Mānuky a jiných květů (multifloral).

Testování Manuka Honey

Nezávislé testování stanoví, jaké množství každého z pěti markerů je v každé šarži medu - a tyto výsledky se používají k určení, zda se jedná o monoflorní nebo multiflorální manukový med. Monoflorální produkty obvykle obsahují vyšší hladiny přírodních chemikálií spojených s keřem Mānuka.

Existuje pět klíčových markerů, které identifikují, zda je Manuka Honey monofloral nebo multifloral. První čtyři jsou chemické markery známé jako fenolové kyseliny. Jejich úplná jména se nazývají kyselina 3-fenyllaktová, 2-methoxyacetofenon, kyselina 2-methoxybenzoová a kyselina 4-hydroxyfyyllaktová - takže vidíte, proč je nemůžeme umístit na naše štítky!

Místo toho každá sklenička Manuka Doctor zobrazuje minimální hladiny, které obsahuje pro každou z chemikálií, které jsou označeny jejich zkrácenými názvy: 3-PLA, 2-MAP, 2-MBA a 4-HPLA.

Aby byl med klasifikován jako „monofloralní“, musí obsahovat nejméně 400 mg/kg 3-PLA a 5 mg/kg 2-MAP, jakož i nejméně 1 mg/kg dalších dvou chemikálií.

Multifloralní“ manukový med obsahuje mezi 20 a 400 mg/kg 3-PLA a nejméně 1 mg/kg dalších tří chemikálií.

Veškerý med, který se z Nového Zélandu exportuje jako „Mānuka“, musí také obsahovat DNA marker z pylu Mānuka, který potvrzuje, že pochází z manukového keře. Proto každá nádoba doktorů Manuka také uvádí: „DNA - to je vědecký způsob, jak říci, že přítomnost DNA Mānuky byla potvrzena nezávislým laboratorním testováním.

Jak se testy provádějí?

Pouze dvě nezávislé laboratoře na Novém Zélandu jsou schváleny vládou NZ k provádění nezávislého testování těchto pěti markerů manukového medu.

Jonno Hill je výkonným ředitelem jedné ze schválených laboratoří, Hill Laboratories. Říká: „Testujeme čtyři chemické markery pomocí vládní doporučené chemické analytické techniky zvané LC-MS (kapalinová chromatografie - hmotnostní spektrometrie). Jedná se o vysoce analytickou techniku, která je drahá, ale velmi spolehlivá a úžasně přesná a vědecká, takže je bez rušení, které by mohlo poskytnout nepřesné výsledky.

„Pro testování DNA používáme analytickou techniku ​​zvanou kvantitativní PCR, která je také doporučována vládou. Používáme ji pro řadu služeb v podnikání a je to technologie, která je velmi dobře zavedená a existuje vysoká míra důvěry v její přesnost. “

zdroj
1. Grainger M, Owens A, Manley-Harris M, a kol. Kinetics o

 

Reklama

Komentáře

Manager (Pá, 27. 12. 2019 - 08:12)
Tohle jsou jen nepodložené a mylné informace.
Radek (Pá, 27. 12. 2019 - 10:12)
Souhlasím
Cyprus (So, 25. 1. 2020 - 12:01)
naopak.tady znevažujete zásadní pravdivé analýzy a věcy
Reklama