Káva ano či ne?

Někteří lidé nikdy nepijí kávu: "Cítím se po ní hyperaktivní a nervózní." Jiným naopak prospívá: "Bez ranního kafe jsem naprosto nepoužitelný."

Káva stejně jako čaj nebo Coca-Cola obsahuje povzbuzující kofein. Mnoho výzkumných studií se pokoušelo najít souvislost mezi pitím kávy a zvýšeným rizikem nádorových onemocnění, hypertenzí a srdečními komplikacemi. Jediný potvrzený vztah je mezi konzumací kofeinu a srdečními nemocemi.

Osoby, které by kávu pít neměly
Kromě kuřáků by se kávě měli vyhýbat:
1. Osoby s žaludečními vředy a dalšími sklony k žaludečním onemocněním. Kofein podporuje žaludeční vyměšování a může způsobit zažívací problémy.


2. Těhotné a kojící ženy. Kofein snadno přechází přes placentu a může být spojen s předčasným porodem. Kofein se také dostává do mateřského mléka a může u kojence způsobit poruchy spánku.


3. Chudokrevní sportovci. Látky v kávě a čaji mohou zasahovat do vstřebávání železa. Sportovci jsou vystaveni vyššímu riziku nedostatku železa než ostatní lidé, protože silné pocení způsobuje větší ztráty železa. Šálek kávy vypité k hamburgeru může snížit vstřebání železa obsaženého v hamburgeru až o 40 %. Trpíte-li chudokrevností, pitím kávy nebo čaje k jídlu nebo do jedné hodiny po jídle se nutričně ochuzujete. Naopak, pití nápojů s obsahem kofeinu hodinu a méně před jídlem zřejmě nemá vliv na vstřebávání železa žádný negativní.
Zdroj: Nancy Clarková - Sportovní výživa, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Káva ano,ale pouze s Ganodermou je bezpečná
  Káva ano,ale po... (anonym)

  www.biocoffe.dxneurope.eu

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele MarieOlsakova@seznam.cz
  MarieOlsakova@s... (anonym)

  Souhlasím s tím, že káva s houbou Reishi je vynikající , zdraví prospěšná. Ovšem pozor na uvedenou www. stráku. Nejsou tam pravdivé informace. Firma DXN není v ČR schválena, prodej nebyl zatím povolen.Zboží se vozí z Maďarska, kde rovněž není povolen. Dle oficiálních stránek DXN existují firmy v : International Branches Australia Bangladesh Dominican Republic Hong Kong India Indonesia Kenya Malaysia Mexico Pakistan Philippines Puerto Rico Singapore Sudan Thailand USA V ČR je povolena firma Ganoexcel.cz, která prodává produkty s houbou Reishi schválené dle EU.

  Lis 13, 2009
 • Obrázek uživatele Jakub
  Jakub (anonym)

  Pozor Gano Excel znikla až po DXN. ale je pravdou, že do Čr vstoupila tato kopie DXN jako první. DXN bylo původní společností a má i řadu sotaních výrobků, které Gano Excel nenabízí. A káva je levnější. Např. BLack coffee vyjde u DXN 20x 4,5 g za členskou cenu 260kč. Gano Excel 30 x 3,5 g za 345Kč (nevím přesně ale je to 100% přes 300kč) A DXN už má dneska všechny produkty dávno schválené.

  Čer 13, 2011
 • Obrázek uživatele koloděj
  koloděj (anonym)

  Všichni jste hlupáci.koloděj

  Říj 04, 2011
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Všichni jste...Všechno znm. Všechno vím a všude jsem byl dvakrát? ;-)

  Led 02, 2012
 • Obrázek uživatele Vladan
  Vladan (anonym)

  Nejlepšššííííí je Ganoexcel.

  Kvě 05, 2015
 • Obrázek uživatele ne
  ne (anonym)

  Kafe ne, motá se mi po něm hlava.

  Kvě 06, 2015
 • Obrázek uživatele Kolodej
  Kolodej (anonym)

  Fandím fy.Ganoexcel.Mají účinné produkty

  Zář 21, 2016
 • Obrázek uživatele Ani ano
  Ani ano (anonym)

  Kafe ano a pořád!!

  Zář 21, 2016
 • Obrázek uživatele Káva je káva je káva .. :-)
  Káva je káva je... (anonym)

  Ta otázka je primárně špatně postavená. Žádně "káva ano či ne", ale prostě "s ĺógrem nebo rozpustná forma" ? Případně - a jaká? Rozpustná, překapávaná, presso, latte, frape atd.. , hořká nebo naopak cumel.. S aditivy (cognac, rum) či bez aditiv .. případně "je libo kafe s citrónem?" ("letecká limonáda") re: Souhlasím s tím, že káva s houbou Reishi je vynikající , zdraví .. co je to prosím za sra.. pardon hnačku ??

  Zář 21, 2016
 • Obrázek uživatele ščeptyk
  ščeptyk (anonym)

  re: Souhlasím s tím, že káva s houbou Reishi je vynikající to jako plesnivá? :-)

  Zář 21, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama