Kešu a další potraviny proti depresi

2 hrsti kešu jsou terapeutickým ekvivalentem léku na předpis Prozac. Obsahují esenciální aminokyselina L - tryptofan, která je v těle přeměňována na úzkost redukující a spánek navozující niacin. Ještě důležitější je, že tryptofan je také přeměňován na serotonin, jeden z nejdůležitějších neurotransmiterů.

Serotonin dává pocit pohody a bestarostnosti.  Je to tak zásadní vliv, že Prozac, Paxil a podobné antidepresiva obvykle buď napodobují serotonin nebo uměle udržují vlastní vysokou hladinu serotoninu v těle. Můžete udělat totéž s jídlem. A nikdo vám nemůže může říct, že fazole, hrášek, sýr, ořechy a pšeničné klíčky jsou jedovaté, pokud jich budete jíst hodně!

Dostatek sacharidů (škrobů) ve vašem jídle pomáhá tryptofanu dostat tam, kde dělá nejvíce dobře: do vašeho mozku.  Aby bylo možné procházet přes hemoencefalickou bariéru do mozku, jsou nutné sucharidy. Takže sýr a sušenky poskytují lepší účinek než samotný sýr. Vejce nebo dva na toastu jsou lepší, než jen vajíčka. Fazole, hrách  a ořechy již obsahují sacharidy, takže jetam vše nastaveno.

Vezměme si, že pět porcí fazolí, několik porcí arašídové máslo nebo jen jedna velká hrst kešu poskytuje 1000-2000 mg tryptofanu, který bude fungovat stejně jako léky na předpis.

Zdroj: Natures cures not medicine

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
    Doporučuji knih... (anonym)

    Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

    Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama