Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kurkuma čelí rakovině prostaty

Zatím z výzkumu vědců z univerzity v New Jersey profitují laboratorní myši, u nichž se objevily zhoubné nádory na předstojné žláze. Podařilo se jim totiž prokázat, že kurkumu, jež je jednou ze součástí oblíbeného indického curry koření, lze účinně využít nejen k prevenci rakoviny prostaty, ale také k její léčbě.

K pozitivnímu účinku dochází zejména v kombinaci s brukvovitými rostlinami, jež obsahují fenetylisotiocyanáty (PEITC), kdy kurkuma u hlodavců dokázala zbrzdit růst tumorů. Příznivé účinky měly jak injekce čisté kurkumy, tak PEITC či seskupení obou látek.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele pochybovaCZ
  pochybovaCZ (anonym)

  Nebylo by jednodušší uvést, čím byly myši krmeny, aby u nich vznikl nádor na předstojné žláze? Pak by stačilo toto "krmivo" nedoporučovat lidem. Dnes jsou přesně známy druhy potravin, které se na problémech s prostatou podílejí, když je máme pravidelně zařazeny v jídelníčku. Kurkuma snad s nádorem na prostatě něco provede, když to vědci tvrdí, ale jako každé koření asi pěkně zaúřaduje i v žaludku a ve střevech. Aby se časem třeba zase nezjistilo, že tato prevence rakoviny prostaty byla prováděna na úkor vzniku rakoviny žaludku, střev a podobně.

  Zář 17, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  pochybovacCZ,to mas ve vsem pravdu.Ovsem s tim korenim ne!Koreni jsou byliny a je to zdrave.Paliva paprika dokaze vylecit zaludecni vred-napr.Koreni odlehcuje to nezdrave v jidle.Specielne ovsem Kurkuma,je zcela jemnoucka a dokonce se ji pribarvuji testa,tak ma jemnou chut.Pouzivam ji asi 20let,napr.do zeleninove polevky.Je krasne zluta a zdrava.Mozna kdyby lidi vice korenili,bylo by mene nemocnych.

  Zář 17, 2006
 • Obrázek uživatele terezkaaa
  terezkaaa (anonym)

  Dobrý den,kupuji pravidelně kurkumu ve vegetariánských kapslích zde: http://www.rojikovokoreni.cz/kurkuma/p32.

  Čer 11, 2013
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  Já užívám Tree3Chlorellu,...Ty blbko, rveš to skoro do všech diskusí pod různými nicky už několik měsíců. Kurkumu lze sehnat běžně!

  Črv 30, 2014
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  Ahojky, je kurkuma vážně lék? Četl jsem o tom spoustu zajímavostí, ale prý nestačí používat tohle koření jen tak v jídle. Že prý je teď nějaký nový produkt na trhu, který ji obsahuje. Netuším jak se ten doplněk stravy jmenuje. Znáte ho někdo? Prý to fakt pomáhá i na rakovinu.

  Zář 05, 2014
 • Obrázek uživatele u
  u (anonym)

  Ahojky, je kurkuma vážně...A zachvíli sem naběhneš pod jiným nickem a začneš sem rvát nějaké sráče. Tohle tu už bylo.

  Zář 05, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama