Léčivé nápoje na bázi semen

Semena jsou bohatým zdrojem minerálů a výživných látek. Lze z nich připravit i léčebné čaje.

HATO-MUGI (perličkový ječmen)

Opražte zrna hato-mugi, přidejte vodu a uvařte čaj. Je vhodný společně s pokrmy, připravenými z téže suroviny. Může pomoci k odstranění (odpadnutí) bradavic a mateřských znamének, tvořících se při nadměrné konzu­maci bílkovin.

Čaj z dýňových jader (semen)

Jádra dýně nezahazujte. Čaj, který z nich uvaříte, pomáhá vylučovat vodu, nahromaděnou v nohou, kolem kotníků nebo v dolní části břicha. Je doporučován zvláště pro ženy před porodem a po porodu.

Čaj ze semen lopuchu

Pro jednu osobu na jeden den stačí 10-20 g semen lopu­chu. Čaj z nich je vhodný pro pacienty s nádorem na prsou a také v případě tumorů lymfatických žláz (jak zhoubných, tak nezhoubných). Používá se i pro výplach pochvy, při cho­robách zažívacího traktu (křeče žaludku), pro zvýšení vitali­ty - včetně vitality sexuální. Působí také diureticky - podpo­ruje tvorbu moči.

Čaj ze sezamových semen

Sezamová semena lehce rozdrťte. Můžete použít jak žlutá, tak černá. Na 2 čajové lžičky semen použijte 1 šálek vody. Uvedte do varu a pak nechte mírně bublat 10-20 minut. Den­ně můžete vypít 2-3 šálky. Necedte. Výhody:

-  Čaj je známý tím, že po něm lehce prošedivělé vlasy zt­mavnou. (Pozn. překl.: ovšem jen v tom případě, když má organismus ještě dost pružnosti a energie pro zvrat urči­tých degenerativních procesů.) Čaj můžete pít 2-3 týdny.

- Pomáhá při potížích se zrakem.

- Podporuje nedostatečnou tvorbu mléka u kojících matek.

- Může se použít při nepravidelné menstruaci.

Čaj ze lněných semen

Čaj se připravuje stejně jako čaj ze semen sezamových. Je to nápoj lehce jinový. Může se pít při astmatu, při kašli, v případě artritidy, revmatismu, krvácení z dělohy nebo při extrémně silné menstruaci. Pomáhá také jako mírné laxativum (projímadlo) a uvolňuje těhotnou ženu a rodičku tak, že je porod snadnější.

Zdroj: Michio Kushi - Potraviny léka náš vezdejší, nakladatelství Votobia

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama