Léčivé polévky z celého světa: Americká maminčina kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce

Léčivé polévky doporučujeme hned z několika důvodů. Mají uklidňující účinek, snadno se tráví a dodávají organismu velké množství výživných látek potřebných k jeho regeneraci. Všude na světě jsou polévky ceněny pro svou schopnost prospívat našemu zdraví.

Americká maminčina kuřecí polévka proti nachlazení a chřipce
Kuřecí polévka odedávna patřila mezi nejoblíbenější prostředky domácí léčby. V nedávném výzkumu bylo prokázáno, že lidová zkušenost má své opodstatnění, nebol; kuřecí polévka prokazatelně pomáhá v prevenci zánětu a působí proti ucpání horních cest dýchacích.
Hrnec kuřecí polévky by neměl na plotně chybět při žádném nachlazení či chřipce v rodině. Silný, horký vývar uvolňuje hleny. Aromatické přísady, například česnek nebo cibule, mají mírné protivirové účinky. Aby vás polévka důkladně prohřála, těsně pře 1 dovařením do ní přidejte několik stroužků česneku pokrájených na plátky.
Maminčina kuřecí polévka
Pro silnější účinek na uvolnění dýchacích cest můžeme přidat trochu kajenského pepře a lžíci nasekaného čerstvého zázvoru.
1celé kuře nakrájené na 8 kousků,
1 kg nasekané mrkve,
1 kg cibule,
4 lisované stroužky česneku
sůl, pepř, petržel a kopr dle chuti
Kousky kuřete vložíme do velkého hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Zmírníme oheň, aby se polévka vařila pomalu. Sebereme pěnu. Přidáme nasekanou mrkev a cibuli a vaříme na mírném ohni 2-3 hodiny; vyvařenou vodu občas doplníme. Přidáme lisovaný česnek a dochutíme soli, pep?řem, petrželkou a koprem. Hustší polévku připravíme tak, že jednu až dvě naběračky vařené zeleni?ny rozmixujeme v mixéru a zamícháme zpět do polévky. 10 porcí
Zdroj: 1000 rad domácího lékaře, nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele ben
  ben (anonym)

  Ne kuřecí ale slepičí vývar,léčí!U nás odjakživa! Nazdar!

  Říj 04, 2010
 • Obrázek uživatele Fera
  Fera (anonym)

  česneková po opici nemá chybu

  Říj 04, 2010
 • Obrázek uživatele Pepan
  Pepan (anonym)

  taktéž se kloním ke slepičí polévce, navíc co může být léčivého na kuřeti které vyroste za 30dní?

  Lis 14, 2010
 • Obrázek uživatele Pepan
  Pepan (anonym)

  snad jedině domácí kuře a nebo BIO

  Lis 14, 2010
 • Obrázek uživatele Káča
  Káča (anonym)

  Jedině česnečka...

  Lis 14, 2010
 • Obrázek uživatele ůůů
  ůůů (anonym)

  Ne kuřecí ale slepičí...to je pravda silný vývar,hodně pepře, nebo rajčatová 100%šťáva-nejlepší nechlastat do němoty.Jinak náhražky nekupiji,raději uvařenou zeleninovou polívku.

  Lis 14, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama