Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Lněný olej má blahodárné účinky

Opravdovým pokladem je podle posledních klinických testů pro lidský organismus lněný olej. Za studena lisovaný olej získávaný ze semen původně textilní plodiny dokáže snižovat riziko vzniku nádorového bujení, snižuje hladinu nebezpečného LDL cholesterolu v krvi a má další blahodárné účinky.

Vedle prevence rakoviny lze konzumaci lněného oleje doporučit také lidem s vysokým krevním tlakem. Nejvíce lze z lněného oleje vytěžit při prevenci rakoviny. Každý člověk ho může zařadit do svého jídelníčku a tím svému tělu dodat velké množství antioxidantů, látek působících proti nebezpečným volným radikálům.

Olej ze semen modrokvěté rostliny podhorských a horských oblastí je bohatý též na omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Právě ty působí výborně na srdce a cévy a pomáhají snižovat krevní tlak. Vedle nenasycených mastných kyselin je lněný olej bohatý také na lignan, který se osvědčuje při prevenci rakoviny prsu a rakoviny tlustého střeva. Při vnější aplikaci dokáže lněný olej pomoci také lidem s ekzémy, psoriázou a lupy.

Hned po multivitaminu je tak podle některých odborníků na výživu lněný olej nejdůležitějším doplňkem potravy moderních lidí. Denní klinicky ověřená dávka bez vedlejších účinků je třicet gramů lněného oleje pro jednu dospělou osobu.

Zdroj: Plus

Lněný olej ve formě kapslí můžete zakoupit na www.001shop.cz či v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202 od pondělí do pátku od 9 do 17:00.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (16)

 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Ahoj vazeni!!!! jsem dost zaskocen tou infomaci o tom zazraku pro ty kteri jsou nejak postizeni a maji problemy jak vysoky tlak a pokud se me tyce tak je to psoriaza kterou trpim vlastne cely muj zivot a vyzkousel jsem uz mnoho productu a porad se mi obevyje a mam ji vice prave z prichoden jara a to je prave nyni a proto jsem si z pozornosti precetl tuto infomaci a tak bych byl rad kdyby mi nekdo mohl rici neco k teto veci...,, vim.ze je to snad nemoc jater a snad i dedicna zalezitost hraje roli...ale musim rici ze nejsem nejak moc postizen ale mam ji na kloubech a hlave.. Tak mi nekdo prosim poradte kde se da koupit takovy zazrak pro nas postizene......, Tesim se na jakoukoli odpoved Ahoj Mirek

  Dub 10, 2005
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  ahoj, lneny olej, a podle mne jeste lepsi konopny se daji koupit na www.biosfera.cz. jsou tam moc fajn lidi a muzes se na ne obratit z jakymikoli dotazy.

  Dub 11, 2005
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Tak tohle psal pro Plus nějaký, jak říkají semité, MIŠUGE. Již několikrát jsem navrhoval, aby se časopis Plus přejmenoval na Mínus, a to ještě pro to mínus to bude urážkou.

  Čer 15, 2005
 • Obrázek uživatele Petrs
  Petrs (anonym)

  Pouze lidé omezení mohou napsat to,co Coroner.Jsou to divní lidé,hned odsuzují něco,co je nového.Coroner by si měl dát par facek a zamyslet se nad sebou než něco odsoudí.

  Kvě 12, 2008
 • Obrázek uživatele Franta
  Franta (anonym)

  Úplně čerstvý lněný olej prodává znojemská firma AGRO EL. Vyzvedávám si ho u nich v den lisování, takže je starý jen pár hodin. Pravidelně lisují každých 14 dnů.

  Čer 19, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Lněný olej se pod názvem FERMEŽ prodává v drogerii.

  Čer 22, 2012
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  info k lněnému oleji, kde nakupuji: http://www.euphorie.cz/shop/potravinove-doplnky3/620-lnny-olej-100-ml.html Aby nedošlo k omylu, mohu říci, že pomáhá zmírnit příznaky, ale určitě třeba mi lupénku nevyléčil.

  Čer 22, 2012
 • Obrázek uživatele Levap8
  Levap8 (anonym)

  Lněný olej se pod názvem...Fermež je sice lněný olej, ale tepelnou úpravou ztratí všechno, kvůli čemu se používá pro zdraví. Nevím jestli jste fermež prodávanou v drogerii a její účinky vyzkoušel či vyzkoušela na sobě, ale normálně se používá pro penetraci dřeva nebo pojivo v barvách:-DDD

  Čer 27, 2012
 • Obrázek uživatele 50
  50 (anonym)

  Natírám se denně. a jak pak krásně kloužu.

  Črv 01, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jé a jakou dostanete po něm pěknou srač.. ! A jak to krásně klouže ani není třeba tlačit!!

  Črv 01, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Fermež je sice lněný olej,...Nejlépe je rozmixovat len a přidat ho třeba do jogurtu na maso, do salátu. Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 – 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd…… Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc@wo.cz pepa1

  Črv 03, 2012
 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  Nejlépe je rozmixovat len a...tebe někdo brzy zažaluje a už aby se to stalo. Takových laických radílků, co mnohým uškodí je moc. Vystuduj si zdravotní školu a nástavbu,zařid nato ŽL a pak raď.Lidi jako ty by měli zavírat do kriminálu

  Črv 03, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jó a dostane po tom takovej obseruňk, že se z toho vyběhá a shodí tím pádem nějaký to kilo, pokud se nevysere vůbec z podoby!

  Črv 03, 2012
 • Obrázek uživatele Martin Bartoň
  Martin Bartoň (anonym)

  Zdravím ve spolek, mám rád lněný olej, často ho používám, vlastně i ostatní léčivé panenské oleje. Něco o nich i vím, a tak jsem si dovolil o těch nejvýznamnějších z nich také sepsat článek. U lněného oleje zmiňuji recept k prevenci rakoviny od Dr. Budwigové. Třeba to bude někomu z vás k užitku. Nedělám reklamu, jen pro svoji radost šířím osvětu. Koho to zajímá, najde můj článek tady: http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0006.html

  Kvě 03, 2018
 • Obrázek uživatele Marie Kolářová
  Marie Kolářová (anonym)

  Pozor,nikde není napsáno,že každý tento produkt nesnáší.Na vlastní kůži jsem zažila, zdravotní potíže,ve formě lehčího trávicího záchvatu.A to opakovaně.Prý to může dělat vyoperovaný žlučník.

  Zář 10, 2019
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Chtěla bych říci ke lněnému oleji to, že se dá lehce koupit v Zelené lékárně. Tam je tolik věcí,že jeden neví,co dřív koupit ! Co se týče nákupu v drogerii pod zn. fermež,tomu bych se vyhla obloukem,neboť to je přípravek průmyslový,na různé nátěry,proti např.rzi a věcí,které se chrání před poničením kovů apod.

  Říj 02, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama