Reklama

Lněný olej má blahodárné účinky

Opravdovým pokladem je podle posledních klinických testů pro lidský organismus lněný olej. Za studena lisovaný olej získávaný ze semen původně textilní plodiny dokáže snižovat riziko vzniku nádorového bujení, snižuje hladinu nebezpečného LDL cholesterolu v krvi a má další blahodárné účinky.

Vedle prevence rakoviny lze konzumaci lněného oleje doporučit také lidem s vysokým krevním tlakem. Nejvíce lze z lněného oleje vytěžit při prevenci rakoviny. Každý člověk ho může zařadit do svého jídelníčku a tím svému tělu dodat velké množství antioxidantů, látek působících proti nebezpečným volným radikálům.

Olej ze semen modrokvěté rostliny podhorských a horských oblastí je bohatý též na omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Právě ty působí výborně na srdce a cévy a pomáhají snižovat krevní tlak. Vedle nenasycených mastných kyselin je lněný olej bohatý také na lignan, který se osvědčuje při prevenci rakoviny prsu a rakoviny tlustého střeva. Při vnější aplikaci dokáže lněný olej pomoci také lidem s ekzémy, psoriázou a lupy.

Hned po multivitaminu je tak podle některých odborníků na výživu lněný olej nejdůležitějším doplňkem potravy moderních lidí. Denní klinicky ověřená dávka bez vedlejších účinků je třicet gramů lněného oleje pro jednu dospělou osobu.

Zdroj: Plus

Reklama

Lněný olej ve formě kapslí můžete zakoupit na www.001shop.cz či v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202 od pondělí do pátku od 9 do 17:00.

Reklama

Komentáře

Mirek (Ne, 10. 4. 2005 - 19:04)
Ahoj vazeni!!!!
jsem dost zaskocen tou infomaci o tom zazraku pro ty kteri jsou nejak postizeni a maji problemy jak vysoky tlak a pokud se me tyce tak je to psoriaza kterou trpim vlastne cely muj zivot a vyzkousel jsem uz mnoho productu a porad se mi obevyje a mam ji vice prave z prichoden jara a to je prave nyni a proto jsem si z pozornosti precetl tuto infomaci a tak bych byl rad kdyby mi nekdo mohl rici neco k teto veci...,, vim.ze je to snad nemoc jater a snad i dedicna zalezitost hraje roli...ale musim rici ze nejsem nejak moc postizen ale mam ji na kloubech a hlave..
Tak mi nekdo prosim poradte kde se da koupit takovy zazrak pro nas postizene......,
Tesim se na jakoukoli odpoved Ahoj Mirek
katka (Po, 11. 4. 2005 - 13:04)
ahoj, lneny olej, a podle mne jeste lepsi konopny se daji koupit na www.biosfera.cz. jsou tam moc fajn lidi a muzes se na ne obratit z jakymikoli dotazy.
Franta (Út, 19. 6. 2012 - 12:06)
Úplně čerstvý lněný olej prodává znojemská firma AGRO EL. Vyzvedávám si ho u nich v den lisování, takže je starý jen pár hodin. Pravidelně lisují každých 14 dnů.
! (Pá, 22. 6. 2012 - 12:06)
Lněný olej se pod názvem FERMEŽ prodává v drogerii.
Hanka (Pá, 2. 10. 2020 - 21:10)
Chtěla bych říci ke lněnému oleji to, že se dá lehce koupit v Zelené lékárně. Tam je tolik věcí,že jeden neví,co dřív koupit !

Co se týče nákupu v drogerii pod zn. fermež,tomu bych se vyhla obloukem,neboť to je přípravek průmyslový,na různé nátěry,proti např.rzi a věcí,které se chrání před poničením kovů apod.
Pavla (Pá, 22. 6. 2012 - 14:06)
info k lněnému oleji, kde nakupuji: http://www.euphorie.cz/shop/potravinove-doplnky3/620-lnny-olej-100-ml.html

Aby nedošlo k omylu, mohu říci, že pomáhá zmírnit příznaky, ale určitě třeba mi lupénku nevyléčil.
Levap8 (St, 27. 6. 2012 - 00:06)
Lněný olej se pod názvem...Fermež je sice lněný olej, ale tepelnou úpravou ztratí všechno, kvůli čemu se používá pro zdraví.
Nevím jestli jste fermež prodávanou v drogerii a její účinky vyzkoušel či vyzkoušela na sobě, ale normálně se používá pro penetraci dřeva nebo pojivo v barvách:-DDD
50 (Ne, 1. 7. 2012 - 01:07)
Natírám se denně. a jak pak krásně kloužu.
! (Ne, 1. 7. 2012 - 10:07)
Jé a jakou dostanete po něm pěknou srač.. !
A jak to krásně klouže ani není třeba tlačit!!
Marie Kolářová (Út, 10. 9. 2019 - 09:09)
Pozor,nikde není napsáno,že každý tento produkt nesnáší.Na vlastní kůži jsem zažila, zdravotní potíže,ve formě lehčího trávicího záchvatu.A to opakovaně.Prý to může dělat vyoperovaný žlučník.

Pepa1 (Út, 3. 7. 2012 - 00:07)
Fermež je sice lněný olej,...Nejlépe je rozmixovat len a přidat ho třeba do jogurtu na maso, do salátu.

Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 – 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd…… Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: [email protected] pepa1
.. (Út, 3. 7. 2012 - 06:07)
Nejlépe je rozmixovat len a...tebe někdo brzy zažaluje a už aby se to stalo. Takových laických radílků, co mnohým uškodí je moc.
Vystuduj si zdravotní školu a nástavbu,zařid nato ŽL a pak raď.Lidi jako ty by měli zavírat do kriminálu
! (Út, 3. 7. 2012 - 09:07)
Jó a dostane po tom takovej obseruňk, že se z toho vyběhá a shodí tím pádem nějaký to kilo, pokud se nevysere vůbec z podoby!
Martin Bartoň (Čt, 3. 5. 2018 - 16:05)
Zdravím ve spolek, mám rád lněný olej, často ho používám, vlastně i ostatní léčivé panenské oleje. Něco o nich i vím, a tak jsem si dovolil o těch nejvýznamnějších z nich také sepsat článek. U lněného oleje zmiňuji recept k prevenci rakoviny od Dr. Budwigové. Třeba to bude někomu z vás k užitku. Nedělám reklamu, jen pro svoji radost šířím osvětu. Koho to zajímá, najde můj článek tady: http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0006.html
Reklama