Manukový med certifikovaný novozélandskou vládou - MGO rating

Novinka na trhu s Manukovým medem. Hodnocení účinků podle MGO - Methylglyoxal Activity Rating. MGO prokazuje antimikrobiální účinky a jejich hodnocení v manukovém medu je spojené se zničením některých bakterií. MGO je odvozen z DHA (dihydroxyaceton), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z keře Manuka.

Klasifikace MGO je potvrzena nezávislou laboratoří na Novém Zélandu a ve Spojeném království.
Jaký přípravek si koupit?
 
Přední číslo je měření množství MGO v každém kelímku. Například Manuka Doctor 340 MGO obsahuje 340 mg/kg MGO v kelímku, který jste si zakoupili.
Neexistuje přímé porovnání Total Activity Rating (TA) a methylglyoxalu, ale doporučuje se použít jako návod následující tabulku.
Vysoce kvalitní jednokvětý manukový med s vysokým stupněm MGO  je vysoce antimikrobiální.
Manuka Doctor jsou nové, vysoce kvalitní a silné manukové medy (100 MGO, 140 MGO, 240 MGO a 340 MGO). Jsou pro zákazníky, kteří hledají silnější med s silným antimikrobiálním účinkem.
Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a  dokáže zničit některé bakterie.
Co je to methylglyoxal (MGO) a jak se měří?
 
Přední číslo na kelímku reprezentuje mg/kg MGO (methylglyoxal) a související sílu antimikrobiálních účinků, které ničí určité typy bakterií. Čím vyšší číslo, tím silnější antimikrobiální účinky.
Manukový med je od včel, které sbírají nektar z keře Manuka (Leptospermum scoparium). Manukový nektar má významný stupeň non-peroxidové antibakteriální aktivity (NPA).  Díky tomu je manukový med tak specifický.
Existuje přímý vztah mezi NPA manukového medu a koncentrací methylglyoxalu (MGO).
MGO v manukovém medu je odvozen od dihydroxyacetonu (DHA), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z Manuka keře. V úlu podstoupí DHA maillardovou reakci k formulaci MGO, což je proces řízený vysokými teplotami v úlu.
Co je speciálního na MGO manukovém medu
 
Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a dokáže dle stupně zničit některé bakterie.
Čím vyšší číslo, tím větší jsou antimikrobiální účinky.
Manukový med obsahující vysoký stupeň MGO může být ovlivněn místním životním prostředím a obdobím, ve kterém byl med vyprodukován.
Příchuť a barva manukového medu obsahujícího vysoký stupeň MGO může být naprosto odlišná od těch obsahujících nižší stupeň MGO.
Co jsou to antimikrobiální účinky a k čemu jsou dobré?
 
Antimikrobiální látky jsou prostředky pro ničení mikroorganismů nebo pro zastavení jejich růstu.  
Hlavní rozdíl mezi antibakteriální a antimikrobiální látkou je typ mikroorganismu, na který působí. Zatímco antibakteriální produkty zabraňují vývoji bakterií, antimikrobiální produkty mají schopnost zničit nebo zpomalit šíření mikroorganismů, což může zahrnovat bakterie, parazity a plísně.
Certifikovaný manukový med z Nového Zélandu
 
Ujistěte se, že jde o ověřený a certifikovaný manukový med z Nového Zélandu.
Ministerstvo pro primární průmysl na Novém Zélandu (MPI) uvedlo v prosinci 2017 odbornou definici, která se používá k ověření novozélandského manukového medu.
Odborná definice je nezbytná k zachování jedinečné pozice novozélandského manukového medu, protože ujišťuje zákazníky, že si kupují skutečně novozélandský manukový med.
Definice MPI zahrnuje pět vlastností (4 chemické z nektaru a 1 DNA indikátor manukového pylu) a rozděluje manukový med na vysoce kvalitní, jehož zdrojem je jeden květ, a na každodenní, jehož zdrojem je více květů. Vysoce kvalitní manukový med Manuka Doctor z jednoho květu má vyšší koncentraci manukového pylu.
 
Všechny přípravky Manuka Doctor odpovídají definici MPI a jsou ověřeným a certifikovaným novozélandským manuka medem.
Manuka Doctor MGO 40, 55, 70 a 85 splňují podmínky definice MPI pro manukový med z více květů a Manuka Doctor MGO 100, 140, 240 a 340 splňují podmínky definice pro jeden květ jako zdroj.
Z úlu rovnou domů
 
Pro firmu Manuka Doctor jsou opravdovými medovými experty včely, které shromaždují pyl z keře Manuka (Leptospermum Scoparium). Firma kontroluje, aby produkty dodali lidem to, co měla příroda v úmyslu. V současné době Manuka Doctor zaměstnává 20 včelařů na Novém Zélandu od severu až k jihu ostrova. Ti mají své úly v divoké nekultivované oblasti, kde rostou keře Manuka. Starají se přibližně o 60 000 úlů a chovají 3 miliardy včel, které jsou šťastné a tvrdě pracují.
Počátky Manuka Doctor pocházejí z roku 1909. Medové produkty jsou jedinečné a přírodní jako země, ze které pocházejí, a která je důkazem  filozofie “to nejlepší z novozélandské přírody.“ Včelaři  pracující pro Manuka Doctor umisťují desítky tisíc včelích úlů po Novém Zélandu s cílem nasbírat vysoce kvalitní manukový med.  Včelaři donášejí syrový med přímo do  továrny, kde se vyrábí kelímky s medem pro spotřebitele. Firma Manuka Doctor dodává jistotu, že  se jedná o opravdový manukový med z Nového Zélandu, který je bez znečištění.
 
Manukový med zakoupíte na: https://www.001shop.cz/znacka/manuka-doctor/manukove-medy/

Přidat komentář

Reklama

Reklama