Med předčí antibiotika

Po čaji s medem a citronem sáhne s důvěrou snad každý, kdo cítí, že na něj jde nachlazení. Produkt pilných včelek má však i širší použití v medicínské praxi. Podle zkušeností lékařů z Bonnu dokáže udělat pravé zázraky s ranami, jež se odmítají hojit a s nimiž si neumějí poradit ani antibiotika.

Osvědčuje se hlavně v chronických a úporných případech, při nichž se v poraněních usídlily multirezistentní bakterie. K léčbě se však nehodí jakýkoli med. Pouze tzv. medihoney (medicínský med), který se připravuje speciálním způsobem. Běžně dostupný totiž může obsahovat bakteriální spóry, jež spíš mohou stav pacientů zkomplikovat.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele 111
  111 (anonym)

  To jsi toho napsal spisovateli.Umíš napsat i více slov,než jen dvě?

  Bře 09, 2007
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Děkuji za zajímavý článek, věděla jsem o tom, že med má léčivé účinky, často jsem si dělávala na kašel cibuli s medem a i když je to hrozně hnusné, hodně to pomáhá, ale že má i antibiotické účinky, to jsem nevěděla. Nicméně se budu snažit teď léčit spíše tím medem, abych se vyhnula antibiotikům, nemám s nimi dobré zkušenosti, pokaždé k nim musím brát ještě biopron probiotika, jinak dostanu průjem nebo plíseň, takže med je rozhodně příjemnější varianta léčení :)

  Feb 16, 2014
 • Obrázek uživatele Lucko
  Lucko (anonym)

  A na co ty antibiotika vůbec bereš? Jestli na obyčejné nachlazení, tak je neber, jsou na to neúčinné, protože to způsobují virusy a ne bakterie.

  Feb 17, 2014
 • Obrázek uživatele Tomas
  Tomas (anonym)

  Článek popisuje jakýsi med medicínský, avšak dále nerozvádí jaké druhy medicínského medu má spisovatel na mysli. Z několika zdrojů vyplívá, že se jedná nejspíše o Manukový med, který je zatím jedinný lékařsky uznávaný a laboratorně prověřený. Původem z Nového Zélandu, kde nedávno vláda vydala vyhlášku na označování těchto medů aby předešla jejich zneužívání a to podle látky methylglyoxalu tj. množství v mg na jednom kg. nejčastěji od 100-1600 čím vyšší číslo tím vyšší účinek.

  Led 05, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama