Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Mořské řasy

Jsou nejvýznamnějšími mořskými dary lidstvu. Jejich význam prudce roste zvláště v poslední době, kdy většina zemědělské půdy je zničena intenzívním hnojením, pesticidy, nedostatkem humusu a kyselými dešti. V mnoha krajích vypěstované plodiny neobsahují tabulková množství makro- a mikroprvků, a proto lidé trpí četnými poruchami a nemocemi z jejich nedostatku. Právě mořské řasy-obyčejná mořská tráva - mohou lidstvo zachránit od prudké zdravotní degenerace. Proč?

Mořská voda je podle odborníků ucelená tekutina s obsahem asi 3,5% rozpuštěných anorganických sloučenin. Z hlediska lidské výživy jsou tyto anorganické látky většinou nevyužitelné, protože nejlépe se vstřebávají látky organického původu. Právě mořské řasy jsou schopny tyto mrtvé a neúčinné mikro-a makroprvky ve svém rostlinném těle přeměňovat do organické (pro naše tělo využitelné) formy a ty se stávají záchranou pro nás všechny, kteří máme chuť zdravě žít.

V literatuře se uvádí, že mořské řasy obsahují 59 makro a mikroprvků, některé vitaminy - zvláště významný v dostatečném množství je vitamin B,2, o němž se donedávna předpokládalo, že se nachází pouze v potravinách živočišného původu. Kromě toho řasy obsahují mnoho dalších biologicky aktivních látek. Mořské řasy jsou nejen výborným krmivem pro dobytek, ale hlavně výborným hnojivem pro půdu, která dodá všechny potřebné minerálie.

Zdroj: Léčba výživou - Drahomíra Červená, Karel Červený

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele Mgr. Bohdana D. Literáková
  Mgr. Bohdana D.... (anonym)

  I sladkovodní řasy jsou zdrojem všeho důležitého, co jakýkoliv živý organismus potřebuje k řivotu. Paradoxně ty nejjednodušší, jednobuněčné řasy jsou nejkomplexnější. Je to logické - každá buňka řasy odpovídá sama za sebe, takže vše životně důležité musí mít - vezměte jí jakýkoliv vitamín, umře, vezměte jí koenzym Q 10, přestáváexistovat, stejně tak zhyne pokud nebude mít vápník, železo, selen atd. atd. Objevila jsem tablety z jednobuněčné zelené řasy Chlorella, ve srovnání s jinými přípravky, které jsem měla možnost zkusit, velmi kvalitní a kupodivu i velmi cenově přijatelné. Výše uvedené jsem se pokusila vlastními slovy převyprávět z propagačních materiálů firmy, která tyto tablety distribuuje, jsem schopna mailem zaslat více informací nebo rovnou poslat kontakt na firmu, kde si můžete vyžádat přímo firemní informační materiál. Myslím, že v současné době mají zájem i o lidi, kterým je idea ozdravování pomocí řas natolik blízká, že by (za úplatu) pomohli s rozšiřováním této myšlenky a s distribucí jejich řasy mezi lidi. I já se domnívám, že dobré věci je třeba pomoct, takže se těším na dopis. Danny

  Dub 06, 2001
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Jelikož mám velmi nízkou hladinu železa v krvi - poradila mi léčitelka, že si mám sehnat mořskou řasu.V bylinářství mi nabídli sladkovodní řasu Spirulinu,takže mě zaujala vaše nabídka.

  Zář 25, 2006
 • Obrázek uživatele pepa nekonečný ing.
  pepa nekonečný ing. (anonym)

  co to meleš ty dilino bohdano řasy jsou na hovno a k životu jsou nepotřebné...

  Led 02, 2007
 • Obrázek uživatele nechapu
  nechapu (anonym)

  "2. 1. 2007 13:01:32, pepa nekonečný ing. co to meleš ty dilino bohdano řasy jsou na hovno a k životu jsou nepotřebné... " nechápu na co si tady hraješ ty zhulenče, kdybys raději zahodil tu cigaretu a místo ní tam strčil mořskou řasu, udělal bys lépe ...

  Dub 10, 2007
 • Obrázek uživatele Miroslava V.
  Miroslava V. (anonym)

  mořské řasy se dosti právem označují za zázrak, jejich účinky jsou az nečekané. Kdo je nikdy neužíval, nedovede si to ani představit. Je sice pravda, že za jeden týden se změny neprojevý, ale užívání veškerých doplňků stravy má být dlouhodobější. Nic jiného nedokáže organismus pročistit tak dokonale ... Kdo nevěří, ať sám vyzkouší. Za tři týdny potznáte své nové já ...

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Řasy jsou senzační, pojďte si vyměnit recepty a způsoby, jak je používate:) Doporučuji řasy dulse do sendviče!

  Led 14, 2009
 • Obrázek uživatele Maja
  Maja (anonym)

  Poraťe prosím, jak je připravovat. Když je chvíli povařím v polívce např., tak je nemůžu do sebe dostat. Pořádně jsou cítit. Které jsou nejvhodnější pro onkolog.pacienty? Děkuji.

  Led 14, 2009
 • Obrázek uživatele nhjbsdb
  nhjbsdb (anonym)

  kjhbnbvgb debile

  Feb 09, 2009
 • Obrázek uživatele Vojta Kokůtek
  Vojta Kokůtek (anonym)

  co to meleš ty dilino...Táhni, vyjebanče!

  Říj 02, 2010
 • Obrázek uživatele Vilda
  Vilda (anonym)

  I sladkovodní řasy jsou...Lze také použít mořskou řasu na léčení otevřené rány. poradte

  Feb 06, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Lze také použít mořskou...Mnohem lepší je Aloe vera nebo Chitosan.

  Feb 07, 2011
 • Obrázek uživatele joo
  joo (anonym)

  co to meleš ty dilino...šulin

  Feb 25, 2011
 • Obrázek uživatele abcd
  abcd (anonym)

  šulinmagoři co tam nadavate

  Bře 18, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama