Mrkvová šťáva pro čistou pleť

Mnoho mladých lidí se od začátku puberty do doby, kdy jim bude přes dvacet, často trápí s nepříjemnostmi, jako jsou pupínky, uhry či černou špínou zanesené póry. Starší osoby mohou sužovat závažnější kožní problémy, jako jsou nežity, cysty a abscesy.

Člověka nemusí vždy nutně trápit podobná vyrážka, ale může mít kůži třeba jen hrubou, vysušenou a na dotek napjatou.

Všechny tyto potíže jsou většinou důsledkem nedostatečné výživy, špatné životosprávy a zlozvyků (kouření, alkoholismus, narkomanie). To vše vede k překyselení krevního oběhu.

Mrkvová šťáva je bohatá na draslík, který pomáhá tyto nadbytečné kyseliny neutralizovat, a také obsahuje velké množství vitamínu A, jenž asistuje játrům při odstraňování toxických látek z těla.

Zdroj: John Heinerman - Encyklopedie léčivých šťáv

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Po precteni vaseho clanku jsem opravdu uveril !!! Moje maminka me kazde rano dava sklenici s mrkvovou stavou a opravdu se citim lepe,ale pijte mrkev kazdy den a jeste k tomu rano.Nevim jestli si pamatujete na vtip a kralickem,kdy se chodi ptat zmrzlinare jestli ma mrkvovou zmrzlinu.Vzdy odpovi ze nema ,ale aby kralickovi udelal radost tak ji po tydnu vyrobi.Kdyz kralicek prijde a zepta se : mate mrkvovou zmrzlinu ? Zmrzlinar s usmevem rekne ze ano a kralicek odpovi : Ta je ale hnusna co ? Dekuji ze jsem mohl prispet Vas Mirek

  Feb 22, 2003
 • Obrázek uživatele Pro Mirka
  Pro Mirka (anonym)

  A dělala ti ji z mrkví nebo koupila v obchodě mrkvovou šťávu ? Já si totiž koupil šťávu (je si pravda že z LIDLU :D) ale je to hnus- dělám si z mrkví a je to lahodné.

  Dub 24, 2008
 • Obrázek uživatele Pro Mirka
  Pro Mirka (anonym)

  tak to je gajsky....

  Čer 21, 2008
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  A dělala ti ji z mrkví nebo...Každé ráno piji čerstvou šťávu z mrkve kvůli atop.ekzému.Večer si ji nachytám do ledničky očištěnou,ráno dám do odšťavňovače a vypiji cca 5 minut.Jde to takhle zvládnout.Hezký den.

  Feb 25, 2013
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Tak na tento vtip si opravdu pamatuji. Smály jsme se mu jako děti před 40 lety :D . Jinak já šťávu z mrkve miluji, lze smíchat s jablečnou šťávou, s citronem, pomerančovou šťávou. V těhotenství jsem ji pila denně a na zdraví mých dětí se to projevilo pozitivně.

  Feb 26, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama