Nebezpečí geneticky upravované kukuřice pro zdraví

Pokusné myši krmené americkou geneticky upravenou kukuřicí NK 603 uhynuly ve francouzském výzkumu mnohem dříve než ostatní, jimž byla podávána běžná potrava. Většinou onemocněly rakovinou. Výsledky jsou alarmující, konstatoval podle deníku Die Welt Gilles-Eric Seralini z Caenské univerzity.

 Podle studie, kterou francouzští experti zveřejnili v odborném časopise Food and Chemical Toxicology, bylo ve skupině myší krmených geneticky upravenou kukuřicí po 17 měsících sledování pětkrát víc mrtvých jedinců než ve srovnávacích skupinách. Většina samiček onemocněla rakovinou prsu, samečci často měli nádory na kůži nebo na ledvinách. 
   
    Vědci sledovali dohromady 200 myší, kterým podávali geneticky modifikovanou kukuřici NK 603 americké firmy Monsanto, nebo běžnou kukuřici.

    Francouzská vláda pěstování kukuřice firmy Monsanto zakázala a svůj zákaz pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO) prosazuje pro celou Evropskou unii.

    Evropská veřejnost je pod vlivem kampaní zelených aktivistů vůči GMO nejpodezřívavější z celého světa.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Bob
  Bob (anonym)

  Mohl(a) by si autor(ka) tohoto "článku" dát chvíli práci a něco si o tom přečíst? Tento "výzkum" byl totiž nejspíš manipulovaný.

  Říj 25, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Třeba již z ní je již slepice a zobe a zobe!

  Říj 25, 2012
 • Obrázek uživatele pavel
  pavel (anonym)

  Kdo chce jíst modifikované potraviny ať je jí.Je ale velice důležité, a mělo by to být zakotveno v zákoně,že modifikované plodiny a výrobky z nich musí být přehledně označené.Nedodržování těchto podmínek by se muselo stíhat velkými tresty.

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  S radostí budu jíst geneticky upravené plodiny. Na rozdíl od autora článku o tom něco vím a nemám nejmenší důvod se obávat. A zmanipulovaným experimentům nedůvěřuji. Ať se autor podívá, kdo byl zadavatelem experimentu atd. Typicky tendenční článek Doktorky.

  Říj 28, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama