Nová dieta prý přidává šest let života

Pod zatím nepříliš rozšířeným názvem Polymeal se ukrývá dieta vyvinutá nizozemskými vědci. Dokáže udržet lidský organismus ve vrcholné formě, nechutná nijak špatně, a navíc umí prodloužit délku života.

Dieta vychází z oblíbené středomořské kuchyně a skládá se především z ryb, které by se měly objevit na talíři čtyřikrát týdně, červeného vína v povoleném množství 1,5 dcl denně a denní dávky 400 gramů zeleniny povařené s česnekem, a ovoce. Nechybí v něm ani každodenní přísun deseti dekagramů čokolády, ovšem výhradně hořké. Navíc vědci doporučují pravidelnou denní konzumaci 68 gramů mandlí.


Celkový objem potravy si přitom může každý rozdělit podle vlastních představ. Buď zkombinovat všechny ingredience do jednoho pokrmu, nebo je v průběhu dne požívat jednotlivě. Jejich obstarání přitom nepředstavuje podle zjištění vědců ani tak velký nápor na kapsu. Týdně stojí přibližně 22 euro na osobu.


Dieta si neklade za cíl pouze uchování štíhlé postavy, ale především zdravého těla. Navíc je koncipována tak, aby na nejnižší možnou míru omezila nebezpečí vzniku srdečního infarktu. Kdo se řídí jejími zásadami, vyhne se hrozivému zvyšování krevního tlaku a předejde tak i možnostem dalších onemocnění srdce a oběhového systému. Riziko jejich vzniku klesá o plných 76 procent, přičemž délka života žen se může prodloužit až o pět let, u mužů je to dokonce o 6,6 roku.


Polymeal dieta zaručuje sice poněkud střídmější, nicméně aktivní život. A jak zdůraznili její tvůrci v časopise British Medical Journal, ušetří lidského jedince budoucnosti naplněné léky a obavami z důsledků rozvíjejících se civilizačních chorob.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  komukoliv délku věku podle toho,co konzumuje.Moje máti se podruhé vdala a vyvdala tchýni,která celý život neznala jiné maso než vepřový bůček.Jogurt a jiné mléčné výrobky,zeleninu ovoce téměř nevzala do úst. Jednou jsem měla "tu čest" obědvat u "babičky".Ještě teď se mi dělá zle z toho,jak jídlo plavalo v omastku. DOSLOVA!Zemřela v 95 na stáří.Zkrátka opotřebení organismu,a ne na infarkt nebo podobné choroby způsobené nezdravým životním stylem.A naopak znám několik případů lidí - abstinentů, propagujících zdravou výživu,cvičení,kteří zemřeli v poměrně ranném věku.

  Led 13, 2005
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Já si také myslím, že zkombinovat všechny ingredience do jednoho pokrmu je nejlepší. Věřím i, že délka života žen se může prodloužit až o pět let, u mužů až dokonce o 6,6 roku. Škoda jen, že to bude asi doba strávená na záchodě...

  Led 12, 2005
 • Obrázek uživatele EVA
  EVA (anonym)

  Corroner TO napsal vtipně, posmála jsem se !

  Led 13, 2005
 • Obrázek uživatele deratizer
  deratizer (anonym)

  Vsechno by se dalo pochopit, jenom nevim, odkud si vycucali ty udaje 5 a 6,6 let. Asi z prstu... Dokud to nevyzkouseji na lidech, tak neni mozne tvrdit o dobe prodlouzeni nic a uz vubec ne s takovou presnosti. Ale verim tomu, ze takova doba prodlouzi zivot oproti konzumentum vepro-knedlo-zela s hnedou omackou.

  Led 13, 2005
 • Obrázek uživatele babička to asi sama nejedla často
  babička to asi ... (anonym)

  babička to asi sama nejedla často. moje to dávala návštěvám a sama na sobě tkz.šetřila...a jedla skromě, aby ušetřila...

  Srp 21, 2009
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Bohužel ryby v dnešní době už není dobré konzumovat 4x týdně...obsahují velké množství rtuti...takže maximálně 1x týdně...když se člověk stravuje zdravě, podle přírodních zákonů, nepřejídá se, má dostatek pohybu, dělá, co ho baví, je zdravé mysli, tak se dožije stáří ve zdraví a odejde ze života, protože už má "všechno splněno" :-).

  Srp 21, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Kdo jí zdravě, ten bude žít až do smrti.

  Srp 21, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama