Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Olivový olej blokuje gen působící rakovinu

Středomořská kuchyně s velkým množstvím olivového oleje může snížit riziko nádorových onemocnění. K tomuto závěru docházejí epidemiologické studie. Příčinu tohoto účinku olivového oleje zjistili američtí badatelé na příkladu rakoviny prsu. Ve svém nejnovějším čísle o tom informuje americký časopis Annals of Oncology.

Kyselina oleinová, jež je hlavní součástí olivového oleje, snižovala při laboratorních pokusech aktivitu genu Her-2/neu o 46 procent.

Geny působící rakovinu, které se označují jako onkogeny, obsahují informaci pro vytváření proteinů, jež podněcují buňky k nekontrolovanému dělení. Onkogen Her-2/neu je velmi aktivní ve 20 procentech všech případů rakoviny prsu a bývá spojován s agresivním růstem nádorů.

Zdá se, že kyselina oleinová v olivovém oleji posiluje účinek i u nás užívaného léku herceptin, který poslední dobou získal širokou popularitu jako zástupce nového směru léčby zhoubných nádorů prsu. Základním mechanismem účinku tohoto léku je posílení imunitního systému v boji s nádorem.

Zdroj: ČTK.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Začala jsem více v kuchyni používat olivový olej,teprve teď si začínám uvědomovat vážnost péče o své zdraví a rodiny. Před více, jak 40ti lety si vybavuji dědečka, nemocného rakovinou/bylo mi cca 4-5let/stále mám před očima litrové plechovky olivového oleje. Když se dedeček vracel z nemocnice domů, tak se smažilo na olivovém oleji. Tenkrát nebyl jen , tak dostupný. Měl to doporučeno od nějakého léčitele Machaly. S ohledem na schopnosti oliv.oleje, doporučuji více užívat olivový olej. Pavla

  Črv 10, 2007
 • Obrázek uživatele Jiří
  Jiří (anonym)

  Začala jsem více v kuchyni...Dobrý den, mohl bych se zaptat na onoho léčitele Machalu? Odkud pocházel? Děkuji za případnou odpověď Jiří

  Led 28, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Důležitou podmínkou účinnosti je ovšem užívat olivový olej nepřetržitě alespoň 80 let.

  Led 28, 2013
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Zdravím, olivovému oleji jsem nikdy moc nefandila připadal mi zbytečně drahý. Když jsem se, ale rozhodla změnit svůj jídelníček kvůli nadváze zakoupila jsem ho a byla jsem znechucena samozřejmě jsem koupila ten nejlevnější a málem jsem se z něj poblila. Až když mi kamarádka donesla dárkový koš na narozeniny měla jsem olivový olej po 2x a tentokrát jsem byla mile překvapena, vynikající chuť!!! Především do salátů je jako stvořený, ale je fakt že neobjednám jiný než tento, který mám z této webové stránky http://www.pemap.cz/olivovy_olej. Rohodně tyto olivové oleje mohu doporučit jsou skvělé!

  Lis 28, 2014
 • Obrázek uživatele pro !
  pro ! (anonym)

  Já užívám olivový olej několik měsíců a rakovinu jsem nedostal, takže to funguje.

  Lis 29, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama